Saade "Kultuuristuudio. Looming" tutvub Kristjan Järvi loominguga

Kultuuristuudio. Looming
Kultuuristuudio. Looming Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

"Kultuuristuudio. Looming" saade toob teisipäeva õhtul vaatajate ette dirigendi ja helilooja Kristjan Järvi, kes on pärast aastakümnete pikkust edukat rahvusvahelist karjääri dirigendina üha enam kanda kinnitamas ka Eesti muusikamaastikul.

Saade heidab pilgu tema Poolas heategevuskontserdil "Põhjala luiged" kõlanud uudisteosele "Ööbikulaps" ja Rakvere Vallimäel toimunud kontsertetendusele "Pühitusus". Tema teekonda klassikalise muusika sidumisel popmuusikaga aitavad mõtestada muusik Mick Pedaja ja muusikaajakirjanik Johanna Mängel.

Saatejuhi Ave Häkli sõnul tõmbab Kristjan Järvi oma suure energiaga kaasa väga erinevaid muusikuid nii Eestist kui kaugemalt. Erinevate žanrite kokkusobitamine üllatab, pakkudes publikule alati midagi uut ja omanäolist. 

Sarja "Kultuuristuudio. Looming" iga osa vaatleb ühe looja ühte või kahte märgilist teost, mida avatakse koos tegija enda ja tema looming mõtestajaga. Saate finaalis üllatab külaline vaatajaid ühe teda ennast mõjutanud teose looga.

Saatejuhid on Ave Häkli, Meelis Oidsalu ja Kaspar Viilup.

"Kultuuristuudio. Looming" on eetris teisipäeva õhtuti kl 21.30 ETV2-s.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: