Kultuuriportaal soovitab: dokfilm "Andrei Tarkovski. Film kui palve" Jupiteris

"Andrei Tarkovski. Film kui palve" ("Андрей Тарковский. Кино как молитва")

Otsin ise tihti mooduseid, kuidas ebanormaalselt kiiretel argipäevadel aeg maha võtta ja korraks tempo täielikult maha rahustada. Hea variant selleks on vaadata 2019. aastal valminud dokfilm "Andrei. Tarkovski. Film kui palve", mis kõnnib koos režissööri endaga läbi tema karjääri, ent tegeleb samal ajal ka palju suuremate ja keerulisemate küsimustega.

Ühe 20. sajandi olulisima filmirežissööri loomingu enesekaemuslik kokkuvõte, ühtlasi ka filosoofiline mõtisklus kunstist, kunstniku missioonist ja elu mõttest. Tarkovski monoloog juhib meid läbi kogu tema elu, saatjaks katkendid filmidest, fotod, võttepaikades filmitu, aga ka suurima mõjutaja, isa Arseni luuletused – need, mis jäid välja filmist "Peegel" ja kõlavad nüüd esimest korda avalikult.

Filmi lavastaja on Andrei Tarkovski poeg Andrei A. Tarkovski​​, kes kasutab filmi ka seniavaldamata materjali perekonna arhiivist.

"Andrei Tarkovski. Film kui palve" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: