Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Publik Erkki-Sven Tüüri 9. sümfooniast: nägin merd, metsi, lagendikke

Foto: Kristel Üksvärav

Eesti Festivaliorkester ja dirigent Paavo Järvi andsid 18. jaanuaril Brüsselis Euroopa turnee avakontserdi, kus kõlas muuhulgas just selleks kontserdiks tellitud Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia. Orkester võeti Bozari kontserdisaalis erakordselt hästi vastu. Johannes Tralla vahendas publiku muljeid.

Eesti festivaliorkester mängis publiku nõudmisel Bozari kontserdisaalis kaks lisalugu, aga aplaus ei tahtnud sellegi poolest kuidagi lõppeda. Paavo Järvil õnnestus viimaks siiski lavalt lahkuda, et jagada austajatele autogramme.

Kontserdikülastaja Letitia sõnas, et talle avaldas sügavat muljet orkestri spontaansus ja elav esitus. "Ma ei unusta seda kunagi," ütles ta ja tõi välja, et Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia tekitas temas tunde nagu oleksin imedemaal. "Eesti muusikas on puhtuse ja looduse tunne."

Dorothea arvates oli orkester erakordne. "Selles sümfoonias on ka palju valu, eriti lõpuosas," kommenteeris ta Erkki-Sven Tüüri värsket sümfooniat.

Bruno kinnitas, et kõlanud muusika oli väga elav ja kaunis. "Muusikud olid sellest ise sedavõrd kaasa haaratud, nad olid koos mängides õnnelikud ja nautisid seda, seda tunneb ka publik."

Külastaja Ina tõdes, et kuigi orkestrandid on pärit eri riikidest, siis mängisid nad niivõrd hästi koos. "Ma tahaksin, et Euroopa Liit mängiks koos sama hästi," ütles ta ja tõi välja, et Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia oli väga visuaalne. "Nägin merd, metsi, lagendikke. Hommikuid, päevi ja õhtuid, tunnetasin selle muusika kaudu Eesti loodust, selle sügavust ja ilu."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: