Otseülekanne lõppenud: Hamburgi Elbphilharmonie pühendas õhtu Arvo Pärdi loomingule

{{1580289120000 | amCalendar}}
Eesti filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester Tõnu Kaljuste juhtimisel.
Eesti filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester Tõnu Kaljuste juhtimisel. Autor/allikas: Kristian Kruuser

Euroopa kontserdimaja, Hamburgi Elbphilharmonie pühendas esmaspäeva õhtu Arvo Pärdi loomingule. Helilooja teoseid esitasid Tõnu Kaljuste juhatusel Eesti filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester.

Kontserdi korraldas plaadifirma ECM oma 50. aasta juubeli festivali "Reflektor" raames, kus esinevad ECM-ile salvestanud artistid ja Arvo Pärdi loomingu interpreedid. Nende hulgas kutsus plaadifirma asutaja ja juht Manfred Eicher festivalile Eesti esinduskollektiivid ja dirigent Tõnu Kaljuste, nimetades neid suurimateks Pärdi ekspertideks. "Neil on täpne stiilitaju ja hea tunnetus," iseloomustas Eesti muusikuid ka Arvo Pärt.

Arvo Pärdi autorikontserdil Elbphilharmonie' suures saalis tuli ettekandele valik helilooja teoseid, mille ECM on aastate jooksul plaadistanud. "Te Deum" tähistas Tõnu Kaljuste ja Arvo Pärdi ühise loometee algust ja "Aadama itk" tõi Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy-auhinna. Kavas oli ka Pärdi üks enim mängitud teoseid "Fratres", kus soleeris Tallinna kammerorkestri kontsertmeister Harry Traksmann ning teosed "Cantus Benjamin Britteni mälestuseks" ja "Salve Regina".

Eesti filharmoonia kammerkoori ja Tallinna kammerorkestrit seob aastatepikkune koostöö. Mõlemad kollektiivid asutas Tõnu Kaljuste, koor loodi 1981. aastal ning orkester 1993. Arvo Pärdi muusika hinnatud interpreetidena on neid kutsutud esinema maailma paljudele kuulsatele lavadele, nagu New Yorgi Carnegie Hall, Washingtoni Kennedy keskus, Pariisi filharmoonia, Berliini kontserdimaja jt, samuti on koos esinetud turneedel nii Euroopas, Austraalias kui ka Ameerikas. Praegu on Tõnu Kaljuste kammerkoori audirigent ning kammerorkestri peadirigent ja kunstiline juht.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: