Ants Soots: inimene peab midagi läbi elama, et ta saaks end välja elada

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali elutööpreemia pälvib tänavu eesti koorijuht ja pedagoog Ants Soots pikaajalise, järjekindla ja jääva panuse eest Eesti koorimuusika arengusse, laulupidude mõtestamisse ning noorte koorijuhtide kasvatamisse.

"Muusika ei vaja ainult äraõpitud teost, äraõpitud muusikat, ja ühesõnaga selleks, et muusikasse sisse elada, peab inimene midagi üle elama. Ta peab läbi elama, siis ta saab alles välja elada," sõnas Soots.

Väljendus ja väljenduse otsimine on talle alati meeldinud, tunnistas Soots. "Mulle väga meeldis kooli ajal kirjandeid kirjutada. Ma isegi tahtsin ajakirjanikuks saada, aga saatuse õnneks seda ei juhtunud."

Tagasi mõeldes on läinud ikka ütlemata hästi, tunnistas Soots. "Kui palju huvitavaid inimesi on mind ümbritsenud, kui palju huvitavatest nähtustest, üritustest, millest kõigest ma olen osa saanud. See on üks ütlemata suur rikkus."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: