Jaak Prints: Ingo Normet innustas õpilasi alati laiemalt mõtlema

Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali elutööpreemia pälvib tänavu EMTA Kõrgema Lavakunstikooli emeriitprofessor Ingo Normet suure panuse eest teatrikunsti ning poole sajandi pikkuse lavastajaloomingu eest paljudes Eesti kutselistes teatrites ja Teleteatris ning pedagoogilise töö eest lavakunstikooli õppejõuna ja kooli juhatajana.

Ingo Normet tänab Kultuurkapitali elutööpreemia eest ja palus enda eest kõneleda oma õpilastel ja kolleegidel.

Nii Normeti õpilased kui kolleegid kirjeldavad teda kui õpetajat, kes innustas mõtlema ja vaatama elu laiemalt. "Kindlasti oli Ingole hästi oluline avatus. Ingo soovis, et üliõpilased lavakunstiosakonnas näeksid väga erinevaid maailmakäsitlusi ja väga erinevaid kunstitegemise viise," ütleb EMTA lavakunstikooli õppejõud ja teatriuurija Liina Jääts.

"Mulle meenub Ingo intuitsioonitäpsus. Ta innustas oma õpilasi alati laiemalt mõtlema, nägema rohkemat kui seda üht ainuõigemat teed.  Ta turgutas uurima, avastama, mõtlema. See on üks väga tänuväärne omadus ühel õpetajal," ütleb Normeti õpilane, praegune EMTA lavakunstikooli peakoordinaator Jaak Prints.

"Väga suur teene on tõesti olnud see, et ta on õpetanud meid vaatama ja tahtma näha väga palju erinevat teatrit," meenutab endine õpilane, näitleja ja lavastaja Kersti Heinloo. "Ta kooli ajal ka organiseeris oma tudengitele alati välisreise, aga see ei tähendanud, et me ainult teatrit vaatame, vaid ta õpetas ka vaatama elu laiemalt."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: