Kunstnike liidu presidendina jätkab Elin Kard, asepresidendina Vano Allsalu

EKLi president Elin Kard ja asepresident Vano Allsalu
EKLi president Elin Kard ja asepresident Vano Allsalu Autor/allikas: Mari Volens

Teisipäeval toimunud Eesti Kunstnike Liidu suurkogul, mis toimub iga kolme aasta tagant, valiti loomeliidule president, asepresident ja kümme volikogu liiget.

Suure häälteenamusega valiti teiseks ametiajaks kunstnike liidu presidendiks Elin Kard ja asepresidendiks Vano Allsalu. Volikogu liikmeteks valiti Kirke Kangro, Kristi Kongi, Mare Mikof, Tiiu Kirsipuu, Loit Jõekalda, Jaan Elken, Eve Kask, Krista Leesi, Tanja Muravskaja ja Mihkel Ilus.

Suurkogul viibis kokku 460 kunstnike liidu liiget, praeguse seisuga kuulub liitu 992 kustnikku, kunstiteadlast ja kunstitöötajat.

Elin Kard peab järgneval kolmel aastal peamisteks väljakutseteks kunstivaldkonna arengukava KUVA 2021–2025 eesmärkide elluviimist ning intensiivset koostööd liidu liikmete ja valdkonna institutsioonidega stabiilse tegevusrahastuse ning õiglaste töötasude saavutamiseks.

Elin Kard on lõpetanud Tallinna Kergetööstustehnikumi ja Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala ning kaitsnud magistrikraadi kunsti erialal. Ta on töötanud Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse projektijuhina, Eesti Kunstiakadeemias dotsendina ja alates 2003. aastast juhib Hobusepea ja Draakoni galeriid Tallinnas. Aastatel 2013–2019 töötas Kard liidu asepresidendina. Viimased kolm aastat on ta töötanud EKLi presidendina.

Vano Allsalu näeb järgneva kolme aasta olulisemate tegevustena liidu loometaristu tulevikku vaatavat ja jätkusuutlikku arendamist ning tugiteenuste laiendamist EKLi liikmetele ja rentnikele.

Allsalu on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal ning on töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Sally Stuudios ning loovdirektorina reklaamibüroos Zoom. Ta on SA Kunstihoone nõukogu liige, Eesti Maalikunstnike Liidu juhatuse liige ja Tartu Kunstikooli nõunike kogu liige. Aastatel 2013–2019 töötas Allsalu EKLi presidendina ja viimased kolm aastat asepresidendina.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: