Era- ja munitsipaalteatritest sai kõige rohkem tegevustoetust Tallinna Linnateater
Kultuuriministeerium jagas era- ja munitsipaaletendusasutustele tegevustoetuseks 2,46 miljonit eurot. Enim saavad riigilt tegevustoetust Tallinna Linnateater, VAT teater ja Vaba Lava.
Era- ja munitsipaaletendusasutuste taotlusvooru hindamiskomisjon hindas sel aastal 17 taotlust, komisjon tegi ettepaneku eraldada tegevustoetus kaheksale etendusasutusele.
Kõige rohkem toetusraha otsustas komisjon anda Tallinna Linnateatrile, mille toetussumma on 809 040 eurot. Toetussummade poolest järgnevad VAT teater (404 404 eurot) ja Vaba Lava (331 690 eurot).
Lisaks saavad riigilt tegevustoetust Theatrum (311 584 eurot), Sõltumatu Tantsu Ühendus (208 830 eurot), Elektron.Art (203 924 eurot), Piip ja Tuut teater (115 094 eurot) ja Fine5 tantsuteater (77 495 eurot).
Komisjon, mida juhtis Katre Väli, võttis arvesse erinevaid kriteeriume, näiteks senist kunstilist taset, plaanide kunstilist huvitavust ja veenvust, panust valdkonna mitmekesisusse ja ka eelarve realistlikkust. Sajapallisel skaalal tuli toetuse saamiseks saada vähemalt 75 punkti.
Kõrgeimad koondhinded said VAT teater (91), Tallinna Linnateater (85) ja Piip ja Tuut teater (81).
Tegevustoetuseta jäid Eesti Tantsuagentuur (73 punkti), teater Must Kast (73 punkti), Kellerteater (66 punkti), Kinoteater (64 punkti), Paide Muusika- ja Teatrimaja (59 punkt), teater Nuutrum (58 punkti), Temufi (56 punkt), Improteater (53 punkti) ja Von Glehni teater (33 punkti).
Möödunud aastal anti esmakordselt välja viis kolmeaastast tegevustoetust, mis määrati Kanuti Gildi Saalile, Tartu Uuele teatrile, Von Krahli teatrile, Ekspeditsioonile ja R.A.A.A.M.-ile, kes seega tänavu tegevustoetust taotlema ei pidanud.
"Lävendi ületasid ehk toetusele kvalifitseerusid eriilmelised etendusasutused, mis rikastavad meie teatrivaldkonna mitmekesisust ning kompavad teatrikunsti piire," ütles kultuuriministeeriumi teatrinõunik Marie Anett Heinsalu.
"Lisaks esitatud dokumentidele tugines komisjon oma otsuste tegemisel ka kohtumistele kõikide taotlejatega, kus sai esitada lisaküsimusi ning teatritel oli võimalus oma taotluse tausta täiendavalt selgitada. Samuti oleme soovijatele komisjoni hinnangut täpsustanud ja pikemalt lahti selgitanud. Sel aastal viisime taotlusvooru läbi ka oluliselt varem, et teatrid saaksid enda eelarveid planeerida," selgitas Heinsalu.
Eelmisel aastal jagas kultuuriministeerium teatritele tegevustoetuseks 4,57 miljonit eurot, kuid seoses riigieelarve kärbetega vähenes ka era- ja munitsipaaletendusasutuste taotlusvooru maht.
Toimetaja: Karmen Rebane