Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TMW Kunst keskendub ambitsioonikatele noortele

{{1456408505000 | amCalendar}}
"When the Big Trees Were Kings" Autor/allikas: Kris Lemsalu

Tallinn Music Weeki raames toimuv eriprogramm TMW Kunst keskendub tänavu noorele ambitsioonikale eesti kunstile.

28. märtsist 3. aprillini toimuv Tallinn Music Week (TMW) pakub ka tänavu Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) kureeritud mahukat kaasaegse kunsti eriprogrammi. Pikendatud avamisaegadega galeriiõhtul Tallinna Teisipäev esitletakse 29. märtsil noort eesti kunsti, linna kohvikutes toimuvad vestlused kunstnikega ning Tallinna Kunstihoones leiab aset Kris Lemsalu ja Tiit Pääsukese ühisnäituse publikuprogramm.

TMW Kunsti raames esitletakse viies pealinna galeriis noorte eesti kunstnike ja väljapaistvate kunstitudengite töid ning kaasatud on mitmed rahvusvahelised projektid. Eesti Kunstiakadeemia galeriis Vabaduse väljakul saab animaatori Lilli-Krõõt Repnau ja Hispaaniast pärit ajakirjaniku Francisco Martinezi kureeritud näitusel tutvuda Flo Kasearu, Mihkel Kleisi, Francisco Martínezi, Triin Pitsi, Lilli-Krõõt Repnau, Paco Ulmani, Ingel Vaikla, Vello Vinni ja Kristina Õlleki loominguga.

Hobusepea galeriis esitletakse EKAs installatsiooni ja skulptuuri tudeerinud kunstnike tandemi Art ja Helena ühisnäitust "Milleks meile küll see mäng" ning fotograafi Temuri Hvingija, metallikunstnike Rait Siska ja Risto Tali ning tegevuskunstniku Erik Alalooga ühisprojekt "M_M_M_M" Okapi galeriis lahkab kaasaegse kunsti ja maailma suhteid laiemalt.

Eesti rahvusvaheliselt tuntuima galeriis Temnikova & Kasela pakub foto- ja  installatsioonikunstnike Sigrid Viiri ja Jimmy Limiti impordi ja ekspordi mõisteid käsitlevat näitust – näha saab nii algsest kasutusviisist vabastatud objektide fotosid kui mahukat ruumiinstallatsiooni.

Tallinna Teisipäeva õhtu lõpetab ARS'i sisehoovis asuvas Rundumi projektiruumis rahvusvahelise linnaruumi uurimisplatvormi Urbiquity näitusega "Memory and Movement". Näitusel on luubi all nii kahetised suhted Ecuadori ja Hispaania vahel, Bosnia sõda läbi isikliku kogemuse kui pastoraalne lammaste karjatamise traditsioon kaasaegses Itaalias. Itaallase Stefano Carnelli, hispaanlase Pablo Conejo ja eestlase Mattias Malki loodud Urbiquity asub Londonis, Madridis ja Tallinnas ning on algatanud linnaruumi uurimusi ümber maailma.

Lisaks on TMW Kunsti kavva kaasatud spetsiaalne publikuprogramm Tallinna Kunstihoones üleilma märgilisematel kunstimessidel laineid lööva Kris Lemsalu ja Eesti maalikunsti grand old man’i Tiit Pääsukese näitusel "Kaunitar ja Koletis". Näituse kuraator on Tamara Luuk.

Noorte tulevikutähtede avastamise  tähe all toimuvad TMW Kunsti raames ka avalikud vestlused NOAR.eu kunstikeskkonna ja EKA koostöös läbiviidud tudengikonkursil silma paistnud kunstnikega. Neljapäeval, 31. märtsil toimub Müürivahe Reval Cafes kohtumine konkursil osaleva duo Art Nõukase ja Helena Keskkülaga, kelle looming on tihedalt seotud muusikaga. 2. aprillil korraldab kunstirühmitus Neandertali koobaskool jalutuskäigu Tallinnas, millele järgneb vestlusring kunstiplatvormi liikmete Viktor Gurovi, Hedi Jaansoo, Kristel Raesaare ja Pire Sovaga.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: