Kuusk, Nuut ja Rooste tegid lavakava Eesti elust

Jürgen Rooste ja Karl Kuusk.
Jürgen Rooste ja Karl Kuusk. Autor/allikas: Piret Tali

11. aprillil astuvad NO99 jazzkohvikus üles Karl Kuusk, Erki-Andres Nuut ja Jürgen Rooste lavakavaga "Laulud lollide laevalt".

"Lollide laev" või täpsemalt narride laev on uusaja koidikult pärit Rotterdami Erasmuse kujund, mis Jürgen Rooste hinnangul passib meie aega hästi. Rooste ja Kuusk põimisid üheks oma luuletused-laulud-lood, Erki-Andres Nuut seob selle loo kokku kummastavaks-kummituslikuks kabareeõhtuks.

"Aeg lihtsalt on on selline, et luuletaja ei saa vaikides kodus istuda," ütles Rooste. Kuusk ja Rooste on viimastel aastatel (nii koos kui eraldi, aga ikka üksteise asju väisates ja vastastikku kontluuletajat tehes) korraldanud kümneid säärased luulesündmusi Tallinna eri paigus. Nuut ja Rooste on koos esinenud üle kümne aasta.

"Laulud lollide laevalt" on nende kolme esimene ühine lavakava ja omamoodi südamest südamesse pöördumine publiku poole. Juttu ei tule sugugi vaid poliitikast, "Laulud..." on autorite sõnul panoraam Eesti elust, armastusest, õnnelootusest ja veidratest aegadest me ümber.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: