X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Etendusasutused: teatrivaldkonna ootusi on petetud

NO99 teatrimaja sildi eemaldamine Sakala 3 fassaadilt.
NO99 teatrimaja sildi eemaldamine Sakala 3 fassaadilt. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Etendusasutuste Liit leiab, et Sakala 3 teatrimaja ideekonkursi katkestamisega on avalikult petetud teatrivaldkonna ootusi.

"Sakala 3 saali ideekonkursil osalemiseks on kümned inimesed tööd teinud, loobunud seda tehes muudest tööpakkumistest ja viimasesse vooru pääsenud ettepanekud olid teatrivaldkonna arengut silmas pidades olulised ja lootustandvad," kirjutas Eesti Etendusasutuste Liidu juhatuse esimees Aivar Mäe kultuuriministeeriumi juhtidele saadetud pöördumises.

"Eriti taunimisväärne on asjaolu, et lisaks konkursi katkestamisega on ka oluline summa rahastusest valdkonna jaoks kadumas. Soovime, et Sakala 3 algselt kavandatud eelarve säiliks etenduskunstide valdkonnale ning majas jätkuks etendustegevus, mis mitmekesistaks Eesti teatrimaastikku."

Kultuuriministeerium teatas eelmisel nädalal, et katkestab Sakala 3 teatrimaja ideekonkursi, sest riigieelarves pole selleks raha. Teatrimaja tulevik otsustakse sügisel, kui on teada täpsem eelarveprognoos.

Ministeerium kuulutas jaanuaris välja konkursi, et leida Tallinnas Sakala 3 asuvase teatrimajja püsiv etendustegevus. 16 esitatud idee seast jõudsid konkursi lõppvooru loominguline ühendus Elektron ning lavastaja Lauri Lagle.

Sakala 3 teatrimaja jääb kasutusse aasta lõpuni, kuna seal toimuvad külalisetendused ja muud planeeritud üritused. Maja kaugem tulevik selgub samuti sügisel, kui täpsustuvad riigieelarve tegelikud võimalused.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: