Von Krahli teater sulgeb Tallinna vanalinnas uksed

{{1651759800000 | amCalendar}}

Von Krahli teater plaanib 2022. aasta lõpus uksed Tallinna vanalinnas sulgeda ja jätkata tegevust juba uues kohas.

Teatri juht PeeterJalakas rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et üks suur löök teatrile oli koroonaaeg.

"See on paljude asjade kokkulangemine. Üks pauk, mis pani kõigele tõsisemalt mõtlema, on Covid, mis sellise väikese kummalise teatripidamise juures teeb elu väga keeruliseks. Meie viimased aastad on läinud sisuliselt piletite ümbervahetamise tähe all ja kuna trupp on väike, kõik osalevad kõigis lugudes, siis ei saa ka asendada millegagi," selgitas Jalakas.

"Üks oluline tegur on ka jätkuv ebaselgus rahastuses. Meil pole aimu ka, mis meist edasi saab. Kõik see kokku. Kuidagi on vaja neid maju ka üleval pidada ja kõik see kokku tähendabki, et see oli hea põhjus öelda, et 30 aastat, mis meil täis saab selle aastaga, that was it," lisas ta.

Jalakas loodab, et mõnel muul kujul saab teater jätkata. "Tundub, et üks periood saab otsa, aitab küll. See tähendab seda, et meie homses on hästi palju ebaselgust. Minu lootus on, et Von Krahli teater loomingulise üksusena saab ehk jätkata järgmisest aastast ka, aga lauset, et ma lähen Von Krahli, sa 1. jaanuarist kasutada ei saa," ütles ta.

Postimehele ütles Jalakas, et uus projekt kannab aga nime JAIK. "Me ei ole lõplikke otsuseid teinud ja ma ei taha ära sõnuda, kuid me räägime praegu innukalt erinevate kohtadega." 

Eesti taasiseseisvumisaja esimene erateater Von Krahli teater loodi 1992. aastal. Loomisest alates on seda teatrit juhtinud Peeter Jalakas. Nende lavastusi on korduvalt pärjatud teatripreemiatega. Selle aasta alguses tulid nad välja Juhan Ulfsaki lavastusega "Melanhoolia".

Toimetaja: Kaspar Viilup, Reet Weidebaum, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: