Kaspar Viilup: Eesti film pakub juba praegu igale vaatajale midagi

Foto: Kaader filmist

Sel poolaastal jõuavad kinodesse uued Eesti mängu- ja lühifilmid, animatsioonid ja dokumentaalfilmid. Kultuuriajakirjanik Kaspar Viilup sõnas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et juba praegu leiab iga filmisõber Eesti filmikataloogist midagi, mida vaadata.

"Kui midagi selle esimese poolaasta valiku kohta öelda, siis seda, et see on väga mitmekesine," sõnas Viilup ning tõi välja, et peenema maitsega filmisõpradele võivad kinoekraanile jõudvatest filmidest rõõmu pakkuda nii Raimo Jõeranna "Gorikaturist" kui ka Anna Hintsi "Savvusanna sõsarad".

Samuti linastub sel poolaastal dokumentaalfilm Kristiina Ehinist ja lühianimatsioonide kassett "Kaka, kevad ja teised" (režissöörid Rene Vilbre, Meelis Arulepp, Heiki Ernits, Mikk Mägi, Oskar Lehemaa). Mängufilmidest jõuavad publiku ette Mart Kivastiku "Taevatrepp", Elmo Nüganeni "Apteeker Melchior. Timuka tütar" ja Ergo Kulla "Suvitajad".

"See näitab seda, et Eesti filmis on juba praegu kõikidele vaatajatele midagi – nii neile, kes tahavad keerulisemat, ja neile, kes tahavad lihtsamat. Ma arvan, et see on võib-olla kõige olulisem märksõna," sõnas Viilup.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: