Aastatabelid

Autahvel 2019. Isiklikud edetabelid

13.12.19 AASTATABELID ... Kultuuriportaal valis aasta plaadiks FKA Twigsi "Magdalene'i". Eesti esimeseks tõusis Kreatiivmootor albumiga "Mentalbau".

Autahvel. Aasta albumid 2019, kohad 50.-1.

09.12.19 MUUSIKA ... ERRi kultuuriportaal valis seitsmendat korda aasta parimaid plaate. Esikoha pälvis digitaalse langenud inglina kõlav "Magdalene" kaasaja maailma ühelt ekstravagantseimalt popstaarilt FKA Twigsilt. Teine on mornide, ent pühalike ballaadide meister Nick Cave oma Bad Seedsiga ning kolmas on üllatus: 66aastaselt oma esimese sooloalbumi teinud endine Sonic Youthi bassist Kim Gordon. Eesti esimene on samuti üllatus: filosoofilis-dadaistlik-huligaanne Kreatiivmootor plaadiga "Mentalbau".

Autahvel. Teatriaasta 2017

03.01.18 TEATER ... Kuus teatrikriitikut ja -spetsialisti vaatasid tagasi sellele, mis toimus 2017. aastal Eesti teatrimaastikul ning tõi välja säravamad tendentsid ja lavastused.

Edetabel. 2017. aasta parim Eesti film on "November"

03.01.18 FILM ... Kultuuriportaal uuris 45 filmiteadlikult inimeselt, mis oli nende jaoks möödunud aasta parim kodumaine linateos. Küsitluses osalenud tõid välja seitse filmi, enim hääli kogus aga Rainer Sarneti "November".

Autahvel. Kunstiaasta 2017

02.01.18 KUNST ... Kultuuriportaal palus kunstiekspertidel anda hinnang olulisematele valdkonna sündmustele ja silmapaistvamatele isiksustele. Tulemused on siin.

Autahvel. Filmiaasta 2017

22.12.17 FILM ... ERR kultuuriportaal tegi taas kokkuvõtte möödunud filmiaastast, koondades 43 filmihuvilise kokkuvõtted linateostest, mis nende arvates 2017. aastast esile tõusid. Enim mainitud mängufilmideks on "Dunkirk" ja "Ruut", Eesti filmidest kerkib pinnale "November".

Autahvel. Lemmikraamatud 2017

19.12.17 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaal palus 24-l kirjandussõbral noppida välja viis kuni kümme meeldejäävaimat teost lõppevast aastast ja põhjendada valikuid vabas vormis. Valiku tingimuseks oli üksnes eesti keeles ilmumine 2017. aastal, eelistatult esmatrükid.

Aasta albumid 2017. Isiklikud edetabelid

15.12.17 MUUSIKA ... ERR kultuuriportaal valis 2017. aasta parimad albumid. Küsitluse võitis Kendrick Lamari "DAMN.". Aasta tipp-50 sündis järgmiste isiklike edetabelite alusel.

Autahvel. Aasta albumid 2017, tipp-50

11.12.17 MUUSIKA ... ERRi kultuuriportaal valis aasta albumiks Kendrick Lamari albumi "DAMN.". Album on pälvinud rängalt kiidunooli igal pool üle ilma. Teise koha sai sügisel Eestis Rock Cafed väisanud briti popgrupp The xx plaadiga "I See You". Kolmandaks aga tänavune Mercury auhinna võitja Sampha samuti Suurbritanniast. Eesti kuld on Miljardite "Kunagi läänes", mis üldkokkuvõttes on seitsmes. Taasmuutunud Marten Kuningale ja kompaniile soovime ohtralt õnne ja jätkuvalt nõtkelt võnkuvat õhku nagu plaadilt kuulda! Eesti teine on 12EEK Monkey ja kolmas Pia Fraus. Õnne ka neile ja nende kuulajaile!

AASIA FILMIKUNST ETV2-S

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: