VAT Teater alustab hooaega kahe uuslavastusega

VAT Teater
VAT Teater "Kabaree. Põrgu" Autor/allikas: Pressimaterjal

Sel sügisel jõuab Sakala 3 teatrimajas tegutseva VAT Teatri lavale kaks uut lavastust ning samuti jätkab teater erinevate haridusprojektidega.

20. septembril jõuab publiku ette Tanel Saare lavastus "Kabaree. Põrgu", mis heidab pilgu Eduard Wiiralti loomingusse. "Kabaree. Põrgu" liikumisjuht on Hanna-Maria Saar, lavakujunduse loob Joel Väli, valguskunstnik on
Rommi Ruttas ning muusikat mängib Madis Muul. Lavale astuvad Karolin Jürise, Maria Paiste, Ago Soots, Meelis Põdersoo, Margo Teder, Rasmus Järvesaar, Hanna Maria Saar ja Tanel Saar.

Möödunud hooajal Sakala 3 kammersaalis lavastuse "In memoriam Bellingshausen" välja toonud Joel Väli jätkab VAT Teatris ka sel hooaja. Tema käe all valmib uus lavateos "Ballaad loomulikkusest", mis jõuab publiku ette 6. novembril.

"Ballaad loomulikkusest" on lüroeepiline teekond mehest, kes pärast oma koera kaotamist otsustab hakata jäädvustama inimese ümber laiuvat loomulikku ja samas müstilist kosmost. Osades on Markus Truup, Karolin Jürise, Liisbeth Kala ja Tanel Saar.

Samuti jätkab teater missiooni haridusmaastikul. Töötubade ja hariduspakettide pakkumise kõrval alustab VAT Teater koostööd värskelt avatava Tõnismäe riigigümnaasiumiga. Esimeseks sammuks sel teel on loovkirjutamise õppeaine väljatöötamine. Lisaks lükatakse käima ühine foorumteatriprojekt justiitsministeeriumiga, mille fookuses on taastava õiguse teema.

1. septembril avatakse veebiavarustes "Tasku-Vivaarium", rahvusvahelise teatriprojekti Playon toel loodud lavastuse "Vivaariumi" online-versioon. Playon saab enda käsutusse ka hooaja lõpuakordi, sest 2024. aasta maiks valmib projekti initsieeritud tehnoloogiline rännaklavastus "Haihtuv Tallinn".

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: