Suvemütoloogia. Lapsed

Foto: Siim Lõvi /ERR

Alates 2. juulist kuni 5. augustini räägivad Urmas Vadi ja Peeter Helme igal hommikul Vikerraadios eestlaste suveharjumustest: meie suve omapäradest, mõnudest, nuhtlustest ja traditsioonidest ehk – suvemütoloogiast.

Lapsed ja suvi on vastuoluline teema, kas pole? Ühelt poolt meenub enda lapsepõlvesuvi täis päikest ja merevett ja jäätist ja mannavahtu ja maasikaid. Teiselt poolt kangastuvad silme ette bussid ja rongid, laevad ja lennukid, mis suvekuudel täituvad kisavate jõnglaste ja tülpinud lapsevanematega. Või ka Eesti linnatänavad, mis on täis ühtäkki vabadust julmalt ära kasutavaid pisikesi tegelasi, kes tekitavad liiklusohtlikke olukordi, ummistavad lärmates kinosaale ning tilpnevad ka suvel asjalikkuse illusiooni säilitada püüdvatel täiskasvanutel jalus, tuletades viimastele teravalt meelde, kui tüütu on suvel ikka tööl käia.

Jah, lapsed, elu õied! Mis oleks suvi ilma lasteta ja mis oleks lapsepõlv ilma suveta? Mistõttu polegi muud öelda, kui et lärmake terviseks – millal siis veel, kui mitte nüüd. Aga autojuhid – teie hoidke silmad lahti! Ja asjalikud täiskasvanud ja lapsevanemad – teie ärge pange ka pahaks seda, et lapsed suvest rõõmu tunnevad, vahel isegi vanainimeste arvelt. Meenutage pigem aega, mil te veel polnud nõnda asjalikud ja ametlikud!

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: