Minister: Epneri väide otsuse poliitilisusest on katse lavastada näitemängu

Teater NO99 andis viimase etenduse.
Teater NO99 andis viimase etenduse. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

ERR kultuuriportaal palus kultuuriminister Tõnis Lukasel kommenteerida Eero Epneri, Juhan Ulfsaki ja Mart Kangro ütlust täna Postimehes, et Sakala 3 teatrimaja konkursi katkestamine on poliitiline valik. Ministri hinnangul on tegemist näitemänguga.

Eesti avangardteatri ühed vedajaist, Juhan Ulfsak, Mart Kangro ja Eero Epner ütlesid Postimehes, et Sakala 3 teatrimaja ideekonkursi peatamine on kultuuripoliitiline valik, mis tõmbab teatriuuendusi maha ning tähendab kultuuriministeeriumi poolt juriidilist, moraalset ja kunstilist läbikukkumist.

"Kultuuriministeeriumi töötajad, kes Sakala 3 teatrimaja konkursiga tegelevad, tegid mulle ettepaneku konkursi võitjat mitte välja kuulutada, sest see võiks tuua riigile täiendavaid rahalisi kohustusi tingimustes, kus riigieelarve võimalused pole veel selged ja võivad isegi väheneda," vastas minister Lukas ERRile. "Otsuse välja kuulutamine võiks sellises olukorras tähendada uue teatri rajamist juba olemasolevatele mõeldud toetuste arvelt. Peatasime konkursi järgmise aasta eelarve koostamise ajaks, see tähendab käesoleva aasta septembrini."

"Nõustusin ametnike ettepanekuga ja midagi kardetult poliitilist siin seega pole. Eero Epneri väide otsuse poliitilisusest on niisiis katse lavastada näitemängu, mida osa publikust arvatakse ootavat ja mille sisuks on näidata kuidas valitsus on asunud vaba loomingut piirama. Usk sellisesse arengusse paistab tänasest teatrimeeste intervjuust välja. Kas selles suudetakse veenda ka publikut, näitab aeg," ütles Lukas.

Küsimusele, kuidas siiski kavatseb ministeerium täita Teater NO99st tühjaks jäävat kohta Eesti teatrimaastikul, vastas minister: "Olen täiesti kindel, et Eesti teatrid pakuvad ka tulevikus mitmekesist loomingut ja selle sees nii avangardi kui klassikat."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: