Kultuuriportaali koroonaleevendus | "Täht on sündinud" esimene versioon 1937. aastast

"Täht on sündinud" ("A Star Is Born")

2018. aastal tegi kassarekordeid ja noppis kümneid preemiaid Bradley Cooperi film "Täht on sündinud" ("A Star Is Born"), kuid tegelikult oli see sama loo neljas versioon. Avaldame täispikkuses 1937. aastal ilmunud samanimelise filmi, mille režisöör on William A. Wellman.

"Täht on sündinud" esimene versioon pärineb 1937. aastast ning järgmised linalood valmisid vastavat 1954., 1976. ja 2018. aastal. Avafilm räägib aga loo farmitüdruk Esther Victoria Blodgettist, kes soovib saada Hollywoodi näitlejaks. Ta proovib saada Hollywoodis tööd taustanäitlejana, kuid see tal ei õnnestu. Ühel päeval tutvub ta aga põhjakäinud näitleja Norman Maine'iga, kes vaevleb alkoholiprobleemide käes.

1937. aastal valminud filmiversioonis mängivad Janet Gaynor, Fredric March, Adolphe Menjou, May Robson, Andy Devine. Film oli nomineeritud seitsmele Oscarile, võites neist vaid ühe parima originaalstsenaariumi eest. 

Film on inglise keeles ilma subtiitriteta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: