Kultuuriportaali koroonaleevendus | Chintis Lundgreni lühianimatsioon "Manivald"

Chintis Lundgren
Chintis Lundgren "Manivald" Autor/allikas: Kaader filmist

Koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal on hea võimalus vaadata läbi need filmid, milleks ehk varem aega ei leidnud ega tulnud isegi pähe, et neile linalugudele võiks võimaluse anda. Üks selliseid pisikesi pärle on kindlasti Chintis Lundgreni 2017. aasta lühianimatsioon "Manivald", mis on ilmselt üks enim auhinnatud Eesti filme viimastest aastatest.

On päev enne Manivaldi 33. sünnipäeva. Üleharitud, töötu ja ükskõikne Manivald elab koos domineeriva pensionärist emaga ning veedab oma päevi klaverit harjutades. Samal ajal koristab ema tema sokke ja keedab talle kohvi. Elu on lihtne, kuid mitte kuigi hea. Nende ebatervislik sõltuvussuhe on kokku kukkumas, kui pildile ilmub kuum noor hunt Toomas, kes tuleb parandama nende pesumasinat. Ning neid endid.

"Manivald" on osalenud filmifestivalidel üle maailma, nende hulgas näiteks DokLeipzig, Sundance, Clermont-Ferrand ja Animafest Zagreb. Hiroshima rahvusvahelisel animafestivalil pälvis Lundgreni lühianimatsioon žürii eripreemia, samuti tunnustati "Manivaldi" Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemiaga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: