Kultuuriportaali koroonaleevendus | Sulev Nõmmiku kultusfilm "Siin me oleme"

Kui seni on kultuuriportaali koroonaleevenduste hulka sattunud ka tõsisemaid filme, siis teeme korraks äkkpöörde huumoriklassika suunas. 1978. aastal ilmunud Sulev Nõmmiku "Siin me oleme" on Eesti komöödia kullafondi kuuluv teos, mis sellisel raskel ajal peaks olema parimaks leevenduseks.

Ilusal suvepäeval veereb ühe Muhumaa rahuliku talu õuele väike nn maanteemuhk ehk nõukogude-aegne sapakas, millest ilmub välja kummaline seltskond: võimukas proua, tema käpa all olev kiitsakas abikaasa ja salapärane punapäine kaunitar. Nad teatavad, et tulid tallu puhkust veetma.

Rahulikust puhkusest kujuneb nii pealinnast tulnud suvitajate kui ka neid võõrustavate muhulaste jaoks meeletu sündmuste virvarr. Kapriise ja kuraasi täis Tallinnast pärit proua keerab taluelu pea peale. Nappidesse suveöödesse mahuvad veel kosjad, vastastikune rammukatsumine, angerjad lakas ja palju muud.

Kultusfilmis mängivad Karl Kalkun, Eva Malmsten, Kadri Jäätma, Lia Laats, Ervin Abel, Sulev Nõmmik, Väino Puura, Lauri Nebel jt. Stsenaristid Sulev Nõmmik ja Enn Vetemaa, režissöör Sulev Nõmmik, operaator Enn Putnik, helilooja Ülo Vinter.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: