Kultuuriportaali koroonaleevendus | Paddy Considine'i lühifilm "Dog Altogether"

Oleme koroonaleevendusena jaganud mitmeid Eesti filmitegijate lühifilme, kuid tegelikult on veebis leitavad ka rahvusvaheliselt tuntud tegijate esimesed filmikatsetused. Üks selliseid on näitleja ja lavastaja Paddy Considine'i 2007. aastal ilmunud debüütlühifilm "Dog Altogether".

Filmi pealkiri "Dog Altogether" tuleneb Paddy Considine'i isalt, kes kasutas seda väljendit, kui olukord muutus eriti halvaks. Peaosas astub üles näitleja Peter Mullan, kelle Considine valis välja, kuna väidetavalt meenutab Mullan tema isa. Kõrvalosas saab näha ka Oscari-võitjat Olivia Colmani.

"Dog Altogether" räägib loo Josephist, kes ei suuda kontrollida oma viha- ja vägivallahoogusid. Ta üritab iga hinna eest leida aga võimalust, kuidas oma elu kontrolli alla saada. 2007. aastal ilmunud lühilugu oli inspiratsiooniks Considine'i täispikale filmile "Tyrannosaur", mille peaosades astuvad üles samad näitlejad.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: