Kultuuriportaali koroonaleevendus | Liina Paakspuu mängufilm "Soovide puu"

Foto: Eesti Filmi Sihtasutuse kogu

Režissöör Liina Paakspuu 2008. aastal ilmunud noortefilm "Soovide puu" on üks neist Eesti filme, mis on praktiliselt unustatud ning millest keegi eriti ei räägi. ERR-i arhiivis on film aga täismahus olemas.

Noor maatüdruk Liina tahab alustada iseseisvat elu. Lootes linnas paremaid võimalusi leida, sõidab ta Tallinna oma sugulase Ave juurde. Võõras linnas kohtub Liina erinevate mikromaailmadega, mille asukateks on rohkem või vähem kentsakad inimesed meie ümber.

Nad kõik soovivad midagi ja on kuhugi teel. Nende soovide ja reaalsuse kokkupõrkel tekib absurdimaigulisi ja kurbnaljakaid olukordi. Kohanemisraskustega maadeldes leiab Liina lõpuks selle, mis aitab tal edasi minna, selle, mida ta tegelikult otsima tuli - iseenda.

Visuaalselt elamusrikas must komöödia kirjeldab kergelt karikatuurses võtmes meid igapäevaselt ümbritsevaid inimesi ja tänapäevaelu situatsioone, pakkudes mõnusat äratundmisrõõmu nii noorele kui ka vanemale generatsioonile.

Osades Elina Pähklimägi, Marilyn Jurman, Ago Soots, Erki Laur, Andres Tabun, Elina Reinold, Margus Grosnõi, Anneli Rahkema, Raimo Pass, Robert Šimuk jpt. Režissöör Liina Paakspuu, operaator Mait Mäekivi, stsenarist Martin Algus, produtsent Karin Reinberg-Šestakov. Tootja Revolver Fim.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: