Kirjastus Vemsa annab välja Vahur Afanasjevi kaks uut postuumset teost

Kirjanik Vahur Afanasjev (1979-2021).
Kirjanik Vahur Afanasjev (1979-2021). Autor/allikas: Kiur Kaasik

Kirjastus Vemsa andis välja uue trüki tänavu maikuus meie hulgast lahkunud Vahur Afanasjevi romaanist "Serafima ja Bogdan". Sügisel ilmub kirjastuselt ka kaks Afanasjevi viimaseks jäänud tervikteost.

Romaani "Serafima ja Bogdan" käsikiri pälvis 2017. aastal Eesti kirjanike liidu romaanivõistluse esikoha ja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna ning 2018. aastal Võtikvere raamatuküla kirjanduspreemia ja Virumaa kirjandusauhinna.

Seekordse trüki teeb erinevaks uus kaanekujundus – kaanel on fragment Tartu Uue Teatri suvelavastuse "Serafima+Bogdan" plakatist, mille autor on Elina Kasesalu. "Uus kaanekujundus oli Vahuri enda mõte, mille teostumist ta kahjuks näha ei jõudnud," ütles kirjastuse esindaja Mare Laanoja.

Varasemate trükkide kaanekujunduses oli kasutatud Peeter Alliku linoollõikeid. Alliku spetsiaalselt romaanile tehtud illustratsioonid on sees ka uues trükis.

Tänavu sügisel annab kirjastus Vemsa välja ka Vahur Afanasjevi viimased tervikteosed – luulekogu "Tuulevaiksed aastad" ja romaani "Rail Baltic", mille käsikirjad ta enne surma valmis sai.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: