Kriisijutuke

Kriisijutuke | Ülle Toming. Aga rääkida tahaks

04.05.20 ARVAMUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Ilukirjanduslike liialdustega koroonapäevik Ülle Tomingalt.

Kriisiluuletus | Aija Sakova. sa tahad üht, aga elu seab teisiti

04.05.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Aija Sakova kirjutab kaheosalises luuletuses sellest, et muutus rabab alati.

Kriisiluuletus | Airis Erme. Unelaul viiruse lõpuni

04.05.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni.

Kriisiluuletus | Wimberg. Kevade saabumisel

27.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Wimberg kirjutab koolilõpust 23 aastat hiljem, koroonakevadel.

Kriisiluuletus | Jaan Tooming. Taibanud oled...

21.04.20 KRIISIJUTUKE ... Eesti ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Jaan Tooming sukeldub vaikusse.

Kriisijutuke | Kai Jeeberg. Koroonaöö

20.04.20 KIRJANDUS ... Eesti ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Kai Jeeberg seab värskesse valgusse "Kevade".

Kriisiluuletus | Indrek Hirv. ... jää koju, surnuks tuli, lukku uks

20.04.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Indrek Hirv kirjutab nukruse helgest poolest.

Kriisiluuletus | Veronika Kivisilla. Nii ütlemata lühinägelik olin ärgates

19.04.20 KIRJANDUS ... Eesti ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Veronika Kivisilla luuletab unistustest ja lootusest.

Kriisiluuletus | Ingel Undusk. Natuke sansaarast ja muust

18.04.20 KRIISIJUTUKE ... Ingel Undusk luuletas Müürilehes sansaarast ja magusalt raisatud ajast.

Kriisiluuletus | Linnar Priimägi. Suur testament

17.04.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on elu peaaegu kinni pannud.

Kriisiluuletused | Indrek Hirv. Kuus luuletust pilvedele

16.04.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Indrek Hirve öised luuletused pärinevad peagi ilmuvast kogust "Ratsuritäht", mille annab välja Ilmamaa.

Kriisijutuke | Kaupo Meiel. Kõne ja sosinad, viin ja rosinad

16.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. See on üks suguvõsa kokkutulek. Sugulased ja hõimlased tulevad kokku, sest perekond, vaat miks. Mõned näod on tuttavad, teised mitte nii väga. Suguvõsa on elujõuline, sest vanad pole surnud ja noori võrsub juurde. Kaupo Meieli proosapala ilmus algselt Müürilehes.

Kriisiluuletus | Jürgen Rooste. Hää inimene

16.04.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on elu peaaegu kinni pannud.

Kriisiluuletus | Jürgen Rooste. Vähema venna verevanne

15.04.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on elu peaaegu kinni pannud.

Kriisiluuletus | Jürgen Rooste. Kuidas ma leian end üles...

14.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni.

Kriisiluuletus | Helge Torvund. Ära lase optimistidel sind murda

14.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. 1979. aastast pärinev luuletus oleks nagu homme kirjutatud. Selle on värskelt tõlkinud Øyvind Rangøy.

Kriisijutuke | Kris Moor. Kas kõik on hästi?

13.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Pakend ei loe kunagi kui sisu on kehv. Küllap me inimestena pole samuti midagi enamat kui vaid isetehtud pakend, mille sisu pole kuigi maitsev," kirjutab Kris Moor.

Kriisiluuletused | Indrek Hirv. Kuus luuletust Toomele

12.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Indrek Hirve öised luuletused pärinevad peagi ilmuvast kogust "Ratsuritäht", mille annab välja Ilmamaa.

Kriisijutuke | Ilmar Särg. Mäng lossi peale

12.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Rahvas ümberringi, kunagiste moonakate järeltulijad, imestas, kuidas küll kõik nii kähku käima läks. Nagu oleks aastaid selle peale mõeldud, mitte viimases hädas koolimaja päästa püütud. Sügisel, juba päris pimedal ajal, hakkas tööle ka kirstuvabrik," kirjutab Ilmar Särg.

Kriisiluuletus | Igor Kotjuh. ... naine jättis lapse kassiga koju

11.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Igor Kotjuh räägib maailma mõõtmetest veiniriiuli ees.

Kriisiluuletused | Indrek Hirv. Kuus luuletust ööle

10.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Indrek Hirve öised luuletused pärinevad peagiilmuvast kogust "Ratsuritäht", mille annab välja Ilmamaa.

Kriisijutuke | Taavi Remmel. Neljanda dimensiooni viimased päevad

10.04.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Usku kõrgemasse dimensiooni sisenemiseks annab ka muutunud meeletasand: meditatsioon ja sisemaailma uurimine on saanud rutiiniks, samuti on siit ja sealt olnud kuulda sosinaid, et jumalad tulevad peatselt viimast korda inimeste sekka ja loovad siin uue vaimude harmoonial põhineva maailmakorralduse," nendib Taavi Remmel.

Kriisijutuke | Lauri Vahtre. Häda ühendab, häda lahutab

09.04.20 ARVAMUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Ajaloolane, poliitik ja kirjanik Lauri Vahtre

Kriisijutuke | ( : )kivisildnik. Don Ramon ehk eesti kirjaniku surm

05.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. ( : )kivisildnik kirjutab eesti kirjaniku surmast.

Kriisiluuletus | Jürgen Rooste. A.R.S.T.

04.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "A.R.S.T." on Jürgen Rooste luuletus, mille ta kirjutas siis, kui sai teada, et Kuressaare haigla personalist on 67 inimest koroonaviirusesse nakatunud.

Kriisiluuletus | Contra. Isolatsioon

02.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Contra on piirsituatsioonis!

Kriisijutuke | Mart Helme. Puu

01.04.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali "Kriisijutukese" sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Kirjanik oli kunagi ka praegune siseminister Mart Helme. Järgnev lugu ilmus esmalt Vikerkaares aastal 1991, aprillinumbris. Jutt sobib aga meie aega nagu rusikas silmaauku.

Kriisiluuletus|( : )kivisildnik. katku villu ja tema investeering tulevikku

01.04.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. ( : )kivisildnik võttis ette Katku Villu.

Kriisijutuke| Jaan Tooming. Üksinduse vaevad ja rõõmud

31.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali "Kriisijutukese" sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Enamasti inimene kardab üksi olla. Sest siis peab ta vaatama iseeendasse," alustab Jaan Tooming.

Kriisiluuletus | Airis Erme. Käigu pekki kõik koroona...

31.03.20 KRIISIJUTUKE ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Airis Erme räägib kultuurist tõve aegu.

Kriisiluuletus | Erik Juhandi. Aino

30.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali "Kriisijutukese" sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni.Olgu need ajad nii nagu on, aga kasutagem seda, et väärtustada inimesi enda ümber. Kirjutasin luuletuse oma vanaemale, kes on hetkel suletu ja isoleerituna hooldekodus, kõneles Erik Juhandi.

Kriisiluuletus | Contra. Lauamäng

30.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Contra saatis luuletuse Itaalia lauamängust.

Kriisiluuletus | Aapo Ilves. Üksinda

27.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali "Kriisijutukese" sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Aapo Ilveselt läheb siia rubriiki muidugi luuletus, milliseid samuti ootame, ja luuletus ütleb, et üksindus polegi vahel paha.

Kriisijutuke | Olev Remsu. Tädi Lainega Munamäel

26.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Mina olin juba terve maailma risti-põiki läbi rännanud, kuid Laine-tädi rääkis ikka tollest väljasõidust Munamäele. Mina jutustan Kamtšatkast, tema Munamäest. Mina räägin Ameerikast, tema Munamäest. Mina jutustan Tahitist, tema Munamäest, meie reisist sinna," kirjutab Olev Remsu nüüd, kui ajutiselt reisida ei saa.

Kriisijutuke | Jaan Tooming. Looja nukud

25.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Tal on nukke laiast ilmast ning kogu maailma nukkude hinged kaitsevad teda kurja eest. Ja see sõprus jääb ka siis püsima, kui perenaine Siuts siit ilmast lahkub." Nii kirjutab Jaan Tooming.

Kriisijutuke | Peep Ehasalu. Salapära

24.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. ""Avatud ikka, teie jaoks alati avatud," kiitis Jaak. Ta ööbis baaris ja oli pannud uksele sildi "24/7 Õlu poole hinnaga". Mis mõtet oli üksi kodus istuda, kui siin oli üksiolemiseks kõik niigi olemas: telekas, söök-jook ja ristsõnad." Nii kirjutab Peep Ehasalu.

Kriisijutuke | Aspazija. Haldjate saatus

23.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni.Tõlkija Hannes Korjus toob lugejateni tõlkepala läti luuletaja Aspazija (1865 – 1943) sulest.

Kriisijutuke | Veiko Belials. Pariis põleb

23.03.20 KIRJANDUS ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Pariis oli rutakalt püsttaraga ümbritsetud ja toekas värav seestpoolt suure prussiga toestatud. Mis maania see oli, mis sundis igale külale tara ümber ehitama, nagu see midagi aitaks?! Piisab paarist lollist seespool tara ja kaitse muutub lõksuks. Aga kes siis sellele mõtles!" Nii kirjutab Veiko Belials.

Kriisijutuke | Mikk Pärnits. Eesti, ela igavesti!

20.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Tšernobõli eeskujul muutub endine Eesti Vabariik turismimagnetiks, kus aasta möödudes ka tsiviilid ringi reisima hakkavad. Kuna nüüd ei protesti ühegi elamu lammutamisele ja maalappide puhastamise vastu keegi (ja pärijate kauged nõuded lahenevad kohtutes alles aastate pärast), saavad koristatud lagunevad kolhoosideaegsed laudad, kuurid ja muud lobudikud," kirjutab Mikk Pärnits oma düstoopilises jutus.

Kriisijutuke | Armin Kõomägi. Viirus

19.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Eelmisest üleilmsest viirusepuhangust polnud möödunud aastatki, kui korraga plahvatas globaalse ajakirjanduse esikülgedel uus pomm. Mis nüüd siis, hüüdsid inimesed ahastuses taeva poole. Kas me ei saanud juba piisavat õppetundi. Palju võib," küsib Armin Kõomägi ajakirjas Edasi ilmunud novellis.

Kriisijutuke | Juku-Kalle Raid. Läbikukkunud unejutte

19.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Apteeker, Bulgakovi näoga morfiinik ja kvartalis laialt tuntud elupõletaja, vaatas mulle silma ning sosistas salapäraselt: "Mine kohe koju ja heida pilk mütsiriiulile." Ning lükkas mu uksest välja, hoolimata protestist, et haigele nokamütsile on hematogeeni vaja." Nii kirjutab Juku-Kalle Raid.

Kriisijutuke | Taavi Remmel. Kõigi Mustamäe armastus

18.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Presidendi idee ilmuda helendava telefoniga aknale väärib kordamist. Ent kuidas ära tunda aktsioonil osaleja, muretseb Taavi Remmel.

Kriisijutuke | Kalev Vapper. Tõbi

18.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaal alustas sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Taudi pilgeni lauast luuletas Kalev Vapper.

Kriisijutuke | Jürgen Rooste. Katkuajakroonika

18.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Jüri Ratas uurib Stenbocki majas tusaselt nurgas kökitavalt Martin Helmelt: "Martin, mis lahti on? Kõik on ju täpselt, nagu sa tahtsid – piirid on kinni, inimesed istuvad kodus, lapsed ei tee kliimaproteste, vaid õpivad internetis Eesti ajalugu." Nii näitab olukorda Jürgen Rooste.

Kriisijutuke | Jan Kaus. Kriis muudab head sõnad tegudeks

17.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Üks muutusi, mis eriolukorra kehtestamisega ilmnes, on elu ootamatu aeglustumine, märgib Jan Kaus festivali HeadRead blogis.

Kriisijutuke | Kaupo Meiel. Kas sa seda kuulsid, et...

17.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaal alustas sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Ühest vahejuhtumist ühel maal ja ühtede inimestega kirjutab Kaupo Meiel.

Kriisijutuke | Peeter Sauter. Liitmised ja lahutamised. Korrutamised ja jagamised

16.03.20 KIRJANDUS ... ERRi kultuuriportaal alustab sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Viirus liidab inimesi. Paneb üksteisele mõtlema, ütleb Peeter Sauter.

Kriisijutuke | Taavi Remmel. Käsi peseb kätt, ühed Bellingshausenil

16.03.20 ARVAMUS ... ERRi kultuuriportaal alustab sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Ajal, mil ESTcube tiirleb päikeseenergia toel kosmoseavaruses ja vallutab universumi, ajal, mil Lõuna-Eestis visatakse epideemiate tõrjeks ohtralt leili, ajal, mis juuksur imetleb su pleekinud juuksesalke ja uurib, kas oled ka hiljuti reisil käinud, saan aru, et maailmaga on kõik korras, kirjutab Taavi Remmel oma päevakajalises vestes.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: