Kriisijutuke

Kriisiluuletus | Aapo Ilves. Üksinda

27.03.20 ... ERR-i kultuuriportaali "Kriisijutukese" sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Aapo Ilveselt läheb siia rubriiki muidugi luuletus, milliseid samuti ootame, ja luuletus ütleb, et üksindus polegi vahel paha.

Kriisijutuke | Olev Remsu. Tädi Lainega Munamäel

26.03.20 ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Mina olin juba terve maailma risti-põiki läbi rännanud, kuid Laine-tädi rääkis ikka tollest väljasõidust Munamäele. Mina jutustan Kamtšatkast, tema Munamäest. Mina räägin Ameerikast, tema Munamäest. Mina jutustan Tahitist, tema Munamäest, meie reisist sinna," kirjutab Olev Remsu nüüd, kui ajutiselt reisida ei saa.

Kriisijutuke | Jaan Tooming. Looja nukud

25.03.20 ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Tal on nukke laiast ilmast ning kogu maailma nukkude hinged kaitsevad teda kurja eest. Ja see sõprus jääb ka siis püsima, kui perenaine Siuts siit ilmast lahkub." Nii kirjutab Jaan Tooming.

Kriisijutuke | Peep Ehasalu. Salapära

24.03.20 ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. ""Avatud ikka, teie jaoks alati avatud," kiitis Jaak. Ta ööbis baaris ja oli pannud uksele sildi "24/7 Õlu poole hinnaga". Mis mõtet oli üksi kodus istuda, kui siin oli üksiolemiseks kõik niigi olemas: telekas, söök-jook ja ristsõnad." Nii kirjutab Peep Ehasalu.

Kriisijutuke | Aspazija. Haldjate saatus

23.03.20 ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni.Tõlkija Hannes Korjus toob lugejateni tõlkepala läti luuletaja Aspazija (1865 – 1943) sulest.

Kriisijutuke | Veiko Belials. Pariis põleb

23.03.20 ... ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Pariis oli rutakalt püsttaraga ümbritsetud ja toekas värav seestpoolt suure prussiga toestatud. Mis maania see oli, mis sundis igale külale tara ümber ehitama, nagu see midagi aitaks?! Piisab paarist lollist seespool tara ja kaitse muutub lõksuks. Aga kes siis sellele mõtles!" Nii kirjutab Veiko Belials.

Kriisijutuke | Mikk Pärnits. Eesti, ela igavesti!

20.03.20 ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Tšernobõli eeskujul muutub endine Eesti Vabariik turismimagnetiks, kus aasta möödudes ka tsiviilid ringi reisima hakkavad. Kuna nüüd ei protesti ühegi elamu lammutamisele ja maalappide puhastamise vastu keegi (ja pärijate kauged nõuded lahenevad kohtutes alles aastate pärast), saavad koristatud lagunevad kolhoosideaegsed laudad, kuurid ja muud lobudikud," kirjutab Mikk Pärnits oma düstoopilises jutus.

Kriisijutuke | Armin Kõomägi. Viirus

19.03.20 ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Eelmisest üleilmsest viirusepuhangust polnud möödunud aastatki, kui korraga plahvatas globaalse ajakirjanduse esikülgedel uus pomm. Mis nüüd siis, hüüdsid inimesed ahastuses taeva poole. Kas me ei saanud juba piisavat õppetundi. Palju võib," küsib Armin Kõomägi ajakirjas Edasi ilmunud novellis.

Kriisijutuke | Juku-Kalle Raid. Läbikukkunud unejutte

19.03.20 ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Apteeker, Bulgakovi näoga morfiinik ja kvartalis laialt tuntud elupõletaja, vaatas mulle silma ning sosistas salapäraselt: "Mine kohe koju ja heida pilk mütsiriiulile." Ning lükkas mu uksest välja, hoolimata protestist, et haigele nokamütsile on hematogeeni vaja." Nii kirjutab Juku-Kalle Raid.

Kriisijutuke | Taavi Remmel. Kõigi Mustamäe armastus

18.03.20 ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Presidendi idee ilmuda helendava telefoniga aknale väärib kordamist. Ent kuidas ära tunda aktsioonil osaleja, muretseb Taavi Remmel.

Kriisijutuke | Kalev Vapper. Tõbi

18.03.20 ... ERRi kultuuriportaal alustas sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Taudi pilgeni lauast luuletas Kalev Vapper.

Kriisijutuke | Jürgen Rooste. Katkuajakroonika

18.03.20 ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. "Jüri Ratas uurib Stenbocki majas tusaselt nurgas kökitavalt Martin Helmelt: "Martin, mis lahti on? Kõik on ju täpselt, nagu sa tahtsid – piirid on kinni, inimesed istuvad kodus, lapsed ei tee kliimaproteste, vaid õpivad internetis Eesti ajalugu." Nii näitab olukorda Jürgen Rooste.

Kriisijutuke | Jan Kaus. Kriis muudab head sõnad tegudeks

17.03.20 ... ERRi kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Üks muutusi, mis eriolukorra kehtestamisega ilmnes, on elu ootamatu aeglustumine, märgib Jan Kaus festivali HeadRead blogis.

Kriisijutuke | Kaupo Meiel. Kas sa seda kuulsid, et...

17.03.20 ... ERRi kultuuriportaal alustas sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Ühest vahejuhtumist ühel maal ja ühtede inimestega kirjutab Kaupo Meiel.

Kriisijutuke | Peeter Sauter. Liitmised ja lahutamised. Korrutamised ja jagamised

16.03.20 ... ERRi kultuuriportaal alustab sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Viirus liidab inimesi. Paneb üksteisele mõtlema, ütleb Peeter Sauter.

Kriisijutuke | Taavi Remmel. Käsi peseb kätt, ühed Bellingshausenil

16.03.20 ... ERRi kultuuriportaal alustab sarjaga, kus kirjanikud peegeldavad olusid ajal, kui viirus on pannud elu peaaegu kinni. Ajal, mil ESTcube tiirleb päikeseenergia toel kosmoseavaruses ja vallutab universumi, ajal, mil Lõuna-Eestis visatakse epideemiate tõrjeks ohtralt leili, ajal, mis juuksur imetleb su pleekinud juuksesalke ja uurib, kas oled ka hiljuti reisil käinud, saan aru, et maailmaga on kõik korras, kirjutab Taavi Remmel oma päevakajalises vestes.
klassikaraadio
VAATA JÄRELE
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: