Arvustus

Ralf Sauteri filmisoovitused: "Üksarvik", "See: teine peatükk" ja "Pulmaöö peitusemäng"

18.09.19 ... Sel nädalal jagas "Terevisioonis" filmisoovitusi Ralf Sauter, kes tõstis esile kodumaise linateose "Ükssarvik" ja kaks värsket õudusfilmi.

Arvustus. Mida sa küll öelda tahtsid, Richard?

18.09.19 ... Uus film kinolevis"Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?" ("Where'd You Go, Bernadette?")Režissöör: Richard LinklaterOsades: Cate Blanchett, Kristen Wiig, Laurence Fishburne, Billy Crudup, Judy Greer jpt.5,5/10

Arvustus. Pivot, pivot! Laperdava ükssarviku lugu

18.09.19 ... Uus film kinos "Ükssarvik" Režissöör Rain Rannu Peaosades Liisa Pulk ja Henrik Kalmet Tallifornia 8/10

Arvustus. Tähendamissõna üksteise ärakasutamisest

17.09.19 ... Uus film kinolevis"Jagada või mitte jagada"Režissöörid: Minna Hint, Meelis MuhuOperaator: Minna HintHelirežissöör: Markku TiidumaaProdutsent: Meelis Muhu

Tõnu Karjatse filmikommentaar: elutahe on šokist tugevam

16.09.19 ... Kantemir Balagovi "Piitsavars" algab seisakuga - Iat (Viktoria Miroshnitshenko) on tabanud järjekordne hoog, mille ajal neiu ei saa liigutada, kõrvus piniseb, ümbritsev kandub temani läbi hägu ja ta suudab teha vaid luksuvaid häälitsusi. See on võtmeline seisund, sest see on ka filmi kunstiline sümbol - ühiskond ja inimesed, keda Balagov portreteerib, on samuti šokis, seisakus pärast üle elatud traumat.

Arvustus. Lavastajad on peidus

14.09.19 ... Dokke on lavastatud kogu aeg, Robert Flahertyst peale, aga enamasti varjatult. Enam mitte. Filmis ei ole ajastu tõejärgne, vaid uustõene, kirjutab Peeter Sauter Sirbis.

Riina Luik filmist "Downton Abbey": see on ilus lõpetus seriaalile, mida enam jätkata ei taheta

13.09.19 ... 13. septembrist juab kinodesse režissöör Michael Engleri film "Downton Abbey", mis põhineb samanimelisel hittsarjal. Kultuuriajakirjanik Riina Luik avas kultuurisaates "OP", mis on selle sarja edu valem.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Piitsavars", "Jagada või mitte jagada" ja "Naabrite helid"

11.09.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi andis "Terevisioonis" kolm filmisoovitust, mille hulka mahtus nii Eesti, Venemaa kui ka Brasiilia kinokunsti.

Arvustus. Skaala, skaala, skaala

11.09.19 ... Uus film kinos "Apollo 11" Lavastaja Todd Douglas MillerEkraanil Neil Armstrong, Michael Collins, Buzz Aldrin jt 7/10

Arvustus. Kohtuniku õudusunenägu

08.09.19 ... Uus film kinolevis"Kohtunik"Režissöör: Andres PuustusmaaOsades: Mait Malmsten, Märt Avandi, Lee Trei, Jaan Rekkor jt.

Tristan Priimägi filmisoovitused: Richard Linklateri uuest filmist kodumaise spioonidokini

04.09.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" kolme värsket linateost: Richard Linklateri uut filmi "Kuhu sa kadusid, Bernadette", poliitilist thrillerit "Riigisaladus" ning Eesti dokumentalisti Jaak Kilmi koostöölugu "Minu spioonist isa".

Filipp Kruusvall. Autori surm, kavatsetud ja juhuslik

01.09.19 ... Aasta tagasi Aafrikas tapetud dokumentalist Aleksandr Rastorgujev nägi dokumentaalfilmis poeetilist terroriakti, mille eesmärk on võtta pantvangi nii peategelased kui ka vaatajad, kirjutab Filipp Kruusvall Sirbis.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Parasiit", "Andke mulle vabadus" ja "Minu elu valgus"

28.08.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi jätkab ka sel hooajal "Terevisioonis" iganädalaste filmisoovitustega. Sel korral rääkis ta lähemalt kahest uuest filmist ning juba suvel kinolevisse jõudnud "Parasiidist".

Tõnu Karjatse filmikomm. Konarlik ja haarav vabadus

28.08.19 ... Eesti kinodesse jõudnud "Anna mulle vabadus" (Give Me Liberty) on kahetise mõjuga linatöö - ühelt poolt haarav ja naljakas ning mõtlemapanev, teisalt võib ette kujutada neid, kes heidavad ette konarlikkust ja viimistlematust.

Vestlus. Klounide paraad siirusest või järjekordne ilus vale Dylani maailmast?

22.08.19 ... Netflix avaldas sel suvel Martin Scorsese pseudodokumetaali "Rolling Thunder Revue", mis põhineb Bob Dylani 1975. kuni 1976. aastani kestnud samanimelise tuuri materjalidel. Keset palavat suvepäeva võtsid Peeter Sauter ja Indrek Spungin ennast kuuma käest pimedasse kinotuppa nihverdada ja vaadata tõtt, mis filmiga õigupoolest tegu on.

Arvustus. Sõnniku järgi haisev raha

21.08.19 ... Uus film kinolevis"Lõvikuningas" ("The Lion King")Režissöör: Jon FavreauOsades: Donald Glover, Beyoncé, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, John Oliver, James Earl Jones, Chance the Rapper jpt.3/10

Tõnu Karjatse filmikomm. "Ükskord Hollywoodis" tekitab iha vanade filmide avastamise ja taasavastamise järele

15.08.19 ... Quentin Tarantino "Ükskord Hollywoodis" on olnud üks tänavusi oodatumaid kinofilme. Just kino, mitte väikese ekraani filme, sest Tarantino on režissöör, kes austab kino kui kultuuriinstitutsiooni – ning hoiab filmikunsti kinos.

Arvustus. Tarantino naasis kuriteopaigale

13.08.19 ... Tarantino üheksas film on ääretult kehva filmisuve meeldiv erand, kuid see ei kuulu tema viie parima filmi hulka.

Kultuuriportaali 10 soovitust, mida Tartuffil vaadata

12.08.19 ... Esmaspäeval, 12. augustil algab PÖFF-i armastusfilmide festival Tartuff, mille raames jõuavad kuuel õhtul järjest ekraanile armastuse eri aspekte käsitlevad linateosed. ERR-i kultuuriportaal aitab orienteeruda.

Arvustus. Suurem kui ooper ise

10.08.19 ... Maailma kuulsaima tenori Luciano Pavarotti sõnul seisnebki ooperi ilu selles, et sa ei tea kunagi, kas järgmine noot õnnestub, kirjutab Anne Aavik Sirbis.

Arvustus. Lõppenud loo tuttavalt terviklik laiendus

08.08.19 ... Uus film kinos "Lelulugu 4" (Toy Story 4) Lavastaja Josh Cooley 7,5/10

Arvustus. Dokid mäe ja mere vahelt

04.08.19 ... Islandi uus dokumentaalfilmide festival Icedocs pakkus oma ava-aastal laia valikut sotsiaalse sõnumiga dokfilme unikaalses maalilises keskkonnas, kirjutab Tristan Priimägi Sirbis.

Arvustus. "Jaanipäeva" punased suveööd

23.07.19 ... Uus film kinolevis"Jaanipäev" ("Midsommar")Režissöör: Ari AsterOsades: Florence Pugh, Jack Reynor, Vilhelm Blomgren, Will Poulter, William Jackson Harper jpt.10/10

Arvustus. Fantastiline kellavärk

21.07.19 ... FilmifestivalNeuchâteli rahvusvaheline fantaasia­filmide festival Šveitsis5. kuni 13. juuli

Arvustus. Tugevad naised terve maailma vastu

20.07.19 ... Uus film kinolevis"Anna"Režissöör-stsenarist: Luc BessonHelilooja: Éric SerraOperaator: Thierry ArbogastOsades: Sasha Luss, Luke Evans, Helen Mirren, Cillian Murphy, Lera Abova, Alexander Petrov jt.

Arvustus. Parasiitlus kui sotsiaaldarvinismi evolutsiooniline kütus

16.07.19 ... Uus film kinolevis"Parasiit" ("Gisaengchung")Režissöör Bong Joon-hoSstsenaristid Bong Joon-ho, Jin Won HanOperaator Hong Kyung-pyoHelilooja Jung Jae-ilOsades Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Cho Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Park So-dam jt.

Andrei Liimets. Millest räägib 100-aastane Eesti film?

16.07.19 ... Autorikino ja menufilm, kunst ja meelelahutus, kriitikute pailaps ja publiku lemmik. Need on vaid mõned vastandused, mida filmimaailma kirjeldamiseks sageli kasutatakse. Elava ja rikkaliku kultuuriruumi tuumaks võiks aga olla mitmekesisus ja eripalgelisus, mida 100-aastaseks saanud Eesti filmis on õnneks üha rohkem ja rohkem, tõdes Andrei Liimets Vikerkaares.

Arvustus. D10S

15.07.19 ... Uus film kinolevis"Diego Maradona"Režissöör Asif KapadiaHelilooja Antonio PintoOsades Diego Armando Maradona, Claudia Villafañe, Diego Maradona jr jt.Arvustus ilmus Sirbis.

Toomas Jürgenstein: Afganistani varjud

13.07.19 ... Teater. Muusika. Kino suvises topeltnumbris räägib Toomas Jürgenstein Vahur Laiapea dokumentaalfilmist "Afganistan. Vangis ja vabaduses".

Arvustus. Autoteraapia

10.07.19 ... "Valu ja hiilgus" 8/10

Arvustus | Diego vs. Maradona: armutu võitlus kogenud kohtuniku pilgu all

05.07.19 ... Eesti kinodesse jõudnud dokumentaalfilmis "Diego Maradona" toob režissöör Asif Kapadia vaatajateni Argentina jalgpallijumala igavese võitluse iseendaga ja maailmaga, mille ta oli endale loonud.

Arvustus. Elujanu taastamise lühikursus

23.06.19 ... Pedro Almodóvar teeb elusügisel kannapöörde ja elab elujõuliste naiste asemel kaasa mehele, kes ei kohane iseendagagi, rääkimata kõigest muust, kirjutab Andres Maimik Sirbis.

Tõnu Karjatse filmikomm. "Valu ja hiilgus" on Almodóvari üks isiklikemaid filme

21.06.19 ... Tänavu Cannes'i filmifestivalil esilinastunud "Valu ja hiilgus" on Pedro Almodóvari üks isiklikemaid, kui mitte kõige isiklikum film. Siin pole ta kirev elulugu peidetud fiktiivsete lugude taha, vaid vihjed teda elus ümbritsenud inimestele on otsesed ja äratuntavad.

Arvustus. Säravalt muusikaline ja tuttavalt dramaatiline "Rocketman"

15.06.19 ... Uus film kinos "Rocketman" Lasvataja Dexter FletcherNäitlejad Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden 7/10

Arvustus. Eepilised kollid ja tühised inimesed

13.06.19 ... Uus film kinolevis"Godzilla II: koletiste kuningas" ("Godzilla II: King of the Monsters")Režissöör: Michael DoughertyOsades: Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Ken Watanabe, Bradley Whitford, Sally Hawkins jpt.5/10

Arvustus. Poké-fänni unistus

10.06.19 ... Uus film kinos "Pokémon: detektiiv Pikachu" ("Pokémon Detective Pikachu") Lavastaja Rob Letterman Näitlejad Ryan Reynolds, Justice Smith, Kathryn Newton, Bill Nighy, Diplo, Rita Ora 7/10

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Rocketman", "Mid90s"ja "Mamps"

05.06.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" sel nädalal kolm uut linateost: Elton Johnist rääkivat linateost "Rocketman", Jonah Hilli lavastajadebüüti "Mid90s" ja õuduslugu "Mamps".

Ülevaade | Eestis filmi tegeva Christopher Nolani tee tipprežissööriks

04.06.19 ... Juunis alustab Tallinnas oma uue filmi "Tenet" võtteid režissöör Christopher Nolan, kes on veidi enam kui 20 aastaga tõusnud maailma üheks olulisemaks filmirežissööriks. Oma kümne lavastajatööga on Nolan loonud silla kriitikute ning publiku vahel, pälvides harva esineva heakskiidu mõlemalt poolt. Seda väljendavad nii kiitvad arvustused, lugematu hulk auhinnanominatsioone ja -võite ning suured vaatajanumbrid.

Arvustus. "Humorist" näitab totalitaarrežiimi olusid läbi kunstniku vastutuse

04.06.19 ... Uus film kinolevis"Humorist"Režissöör: Mihhail IdovOsades: Juri Kolokolnikov, Alisa Khazanova,Polina Aug

Arvustus. Kui Superman oleks sadistlik tõbras

31.05.19 ... Uus film kinolevis"Brightburn"Režissöör: David YaroveskyOsades: Elizabeth Banks, David Denman, Jackson A. Dunn, Abraham Clinkscales, Christian Finlayson jpt.8/10

Arvustus. Raskemetalli kurvakujurüütlid

31.05.19 ... Uus film"Hevireis" ("Heavy Trip")Režissöörid: Juuso Laatio ja Jukka VidgrenOsades: Johannes Holopainen, Samuli Jaskio, Antti Heikkinen, Max Ovaska, Minka Kuustonen, Chike Ohanwe jt.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Aladdin", "Humorist" ja "Brightburn"

29.05.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi on Cannes'i filmifestivalilt tagasi ning jätkab "Terevisioonis" oma iganädalase filmisoovituste rubriigiga. Sel korral on vaatluse all Guy Ritchie "Aladdin", Nõukogude Liidu koomiku elu vaatlev "Humorist" ja õudusfilmi elementidega superkangelasefilm "Brightburn".

Arvustus. "Aladdin", soe ja riskivaba nostalgiatoode

28.05.19 ... Uus film kinos "Aladdin" Lasvataja Guy RitchieNäitlejad Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott 6,5/10

Cannes'i festivalipäevik 3: Kvaliteedi triumf

26.05.19 ... Hannes Aava vahendab järgmisi muljeid Cannes'i filmifestivalilt.

Cannes'i festivalipäevik 2. Mille vastu protestitakse punasel vaibal?

24.05.19 ... Hannes Aava vahendab järgmisi muljeid Cannes'i filmifestivalilt.

Mart Juur "Rocketmanist": seda kannab huumor

22.05.19 ... "Ringvaate" otsestuudios oli melomaan Mart Juur, kes vaatas EltonJohni elust kõnelevat filmi "Rocketman", mis esilinastub Eestis 7. juunil.

Ralf Sauteri filmisoovitused: "John Wick", "Päike on ju samuti täht" ja "Superkangelaste tõus"

22.05.19 ... "Terevisiooni" otsestuudios oli külas filmikriitik Ralf Sauter, kes andis kolm soovitust, mida kinno vaatama minna. Valikusse jõudsid märulifilm "John Wick 3: Parabellum", noortedraama "Päike on ju samuti täht" ja dokumentaalfilm "Superkangelaste tõus".

Tristan Priimägi tõstab Cannes'i programmist esile filmi "The Lighthouse"

20.05.19 ... "Terevisioon" uuris Cannes'i filmifestivali väisavalt filmikriitikult Tristan Priimägilt, millised on tema eredamad kogemused omadega poole peale jõudnud festivalilt ning mida oodata veel eesolevate linastuste hulgast.

Cannes'i festivalipäevik 1. Cannes'i filmifestivali zombine algus

19.05.19 ... Hannes Aava vahendab oma esimesi muljeid Cannes'i filmifestivalilt.

Arvustus. Kapitalismist ­­– vaimukalt, värskelt ja provokatiivselt

18.05.19 ... Uus film kinolevis "Vabandust, et tülitan" ("Sorry to Bother You") Režissöör Boots Riley Osades LaKeith Stanfield, Tessa Thompson, Jermaine Fowler 7,5/10
keeltepäev
JUUBELIPIDU
klassikaraadio
vikerraadio soovitab
VAATA JÄRELE

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: