Seoses koroonaviirusega on Eestis kehtestatud eriolukord, mille tõttu on esialgu kuni mai alguseni suletud ka kõik teatrid. See aga ei tähenda, et inimesed peaksid teatrist ilma jääma – alustasime kultuuriportaalis sarjaga "Portaaliteater", kus vahendame värskete lavastuste videosalvestusi. Salvestused jäävad avalikuks eriolukorra lõpuni.

Teemaõhtu: Priit Pedajas 65. Popi ja Huhuu

Portaaliteater | Priit Pedajase lavastus "Popi ja Huhuu"

2000. aastal esietendus Eesti Draamateatris Priit Pedajase lavastus "Popi ja Huhuu", mis põhineb Friedebert Tuglase samanimelisel novellil. Legendaarset sõnadeta lavastust on võimalik "Portaaliteatrist" vaadata ka pärast eriolukorra lõppu.

"Peko"

Portaaliteater | Ain Mäeotsa lavastus "Peko"

2011. aastal esietendus Värska laululaval Ain Mäeotsa lavastus "Peko", mida mängiti kolmel järjestikusel suvel ning mida käis vaatamas ligi 19 000 inimest. Kuni 1. maini on "Portaaliteatri" vahendusel võimalik vaadata lavastuse salvestust, setokeelse teksti mõistmiseks on "Pekol" ka eestikeelsed subtiitrid.

“Obinitsa”, Teater Vanemuine. Merle Jääger

Portaaliteater | Ain Mäeotsa lavastus "Obinitsa"

2015. aastal esietendus Vanemuise teatri suvelavastus "Obinitsa", mis rääkis ühe seto pere saatusest Obinitsas. Merle Jääger, Kauksi Ülle ja Ain Mäeots pälvisid ka Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi, millega tunnustati nende tegevust Setomaa paikkondliku ajaloopärandi ja kultuuri mõtestamisel ning esitamisel teatrikunsti abil.

Endla teatri "Meie aja kangelane"

Portaaliteater | Endla teatri "Meie aja kangelane"

2014. aastal jõudis Endla teatri lavale Läti lavastaja Galina Polišuk "Meie aja kangelane", mis põhineb Mihhail Lermontovi samanimelisel romaanil. "Portaaliteatrist" on kuni 1. maini võimalik vaadata lavastuse salvestust.

Teatriõhtu Aabitsa kukk

Portaaliteater | Andrus Kivirähki lavastus "Aabitsa kukk"

Portaaliteater jätkub tõelise publiku lemmikuga, 2004. aastal esietendunud Eesti Draamateatri monolavastusega "Aabitsa kukk". Näitleja Tõnu Oja mängis Andrus Kivirähki lavastust üheksa aastat, nüüd on võimalik seda kuni eriolukorra lõpuni vaadata ka kultuuriportaalist.

"Köster“ on monolavastus, kus soleerib Peeter Tammearu

Portaaliteater | Tallinna linnateatri monolavastus "Köster"

Seoses koroonaviirusega on Eestis kehtestatud eriolukord, millega suleti kuni mai alguseni ka kõik teatrid. See aga ei tähenda, et inimesed peaksid teatrist ilma jääma – alustame kultuuriportaalis sarjaga "Portaaliteater", kus vahendame värskete lavastuste videosalvestusi. Salvestused jäävad avalikuks eriolukorra lõpuni.

KESKKONNAKUU

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: