Koroonaleevendus

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaak Kilmi dokfilm "Disko ja tuumasõda"

08.05.20 ... Lõpetame kaks kuud kestnud "Koroonaleevenduste" sarja Jaak Kilmi 2009. aastal valminud dokumentaalfilmiga "Disko ja tuumasõda", mis võitis nii Kultuurkapitali aastapreemia kui ka Pärnu filmifestivalil parima Eesti dokumentaali auhinna.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Ülo Pikkovi lühidokumentaal "Kilpkonn ja jänes"

08.05.20 ... Selle aasta jaanuaris esilinastus Docpointi filmifestivalil režissöör Ülo Pikkovi lühidokumentaal "Kilpkonn ja jänes", kus seni animafilmitegijana tuntud Pikkov segas kokku animatsiooni ja dokumentaalseid kaadreid, et rääkida üht väga isilikku lugu.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Semperi ja Ojasoo dokfilm "Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?"

07.05.20 ... NO99 teatriprojekt "Ühtne Eesti suurkogu" tähistab 7. mail kümnendat sünnipäeva ning sel puhul sobib uuesti välja tuua dokumentaalfilm "Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?", mis avas lavastuse tagamaid ning valmimisprotsessi.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Priit Pärna animafilm "Karl ja Marilyn"

06.05.20 ... ERR-i uuest kanalist on võimalik vaadata valikut Priit Pärna tuntumatest animafilmidest, nende hulgas ka 2003. aastal valminud "Karl ja Marilyni". Animafilm jääb kultuuriportaalis järelvaadatavaks kuni 18. maini.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Tõnis Kase ja Ben Drui mängufilm "Aeg maha!"

05.05.20 ... 1975. aastal valmis Eesti Telefilmi ühe legendaarsema režissööri Tõnis Kase ja lavastaja Ben Drui koostöös telemängufilm "Aeg maha!", mis rääkis ühe noore abielupaari keerulise loo.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Moonika Siimetsa lühimängufilm "Aeg ei peatu"

04.05.20 ... 2012. aastal valmis Moonika Siimetsa lühimängufilm "Aeg ei peatu", mis on osalenud muuhulgas Helsingi rahvusvahelisel filmifestivalil ning Cambride'i filmifestivalil. Lühifilm valmis BFM-i filmiosakonna magistriõppe kursusetööna, samuti on tuntud Siimetsa tudengifilmid "Viimane Romeo" ja "Oled see sina?".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Taavi Aruse lühidokumentaal "Õllerevolutsioon"

30.04.20 ... Taavi Arus võttis Eesti käsitööõllenduse esimesed sammud 2015. aastal hästi kokku lühidokumentaalis "Õllerevolutsioon". Viimase paari aastaga on küll olukord käsitööõllede maastikul kardinaalselt muutunud, mitmed tegijad on pildilt kadunud ning kümneid on juurde tulnud, kuid laiemad piirjooned on samaks jäänud.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Madis Reimundi dokfilm "Konstantin Vassiljev. Kastist väljas"

30.04.20 ... Üllataval kombel on Eestis tehtud väga palju dokumentaalfilme erinevatest kultuuritegelastest, kuid spordikangelased on suuresti varjule jäänud. Muidugi, "Ott Tänak: The Movie" on kõigi aegade edukaim Eesti dokumentaal, kuid Madis Reimundi portreefilm Konstantin Vassiljevist väärib ka igati vaatamist.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Virve Aruoja mängufilm "Kolme katku vahel"

30.04.20 ... Kui enamik Eesti Telefilmi linateosed on kas minimalistlikud draamad või muusikafilmid, siis Virve Aruoja 1970. aastal valminud "Kolme katku vahel" murdis selle mudeli. Jaan Krossi stsenaariumil põhinev film on tõeliselt eepiline, paljuski ka tänu sellele, et peaosas astub üles kultusliku rolli teinud Georg Ots.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Rain Tolgi ja Andres Maimiku mängufilm "Umbkotid"

29.04.20 ... Kõige tuntumad Andres Maimiku ja Rain Tolgi koostöös valminud filmiprojektid on ilmselt "Jan Uuspõld läheb Tartusse" (2007) ja "Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta" (2011), kuid 2012. aastal vaatajate ette jõudnud telemängufilm "Umbkotid" lajatab samaväärselt hullumeelse jaburusega.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Auhinnatud lühianimatsioon "The Cat Piano"

29.04.20 ... Lühianimatsioon "The Cat Piano" on üks selliseid pärle, millest eriti tihti ei räägita ning mille otsa võib tõenäolisemalt sattuda juhuslikult Youtube'is ringi kolades. Filmile tasub aga igati võimalus anda, sest Annecy's linastunud ning mitmel festivalil parima animafilmi preemia võitnud linateos on lihtsalt imeilus.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Kullar Viimse portreefilm "Jagatud valgus"

29.04.20 ... Pole ilmselt palju Eesti kultuuritegelasi, kellest oleks tehtud mitu portreefilmi, aga üks selline erandlik näide on just vitraažikunstnik Dolores Hoffmann. 1992. aastal valmis Dorian Supini käe all temast lühidokumentaal "Aaria", hetkel vahendame aga värskemat, 2019. aastal vaatajate ette jõudnud Kullar Viimse dokfilmi "Jagatud valgus".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Fritz Langi mängufilm "M" 1931. aastast

28.04.20 ... Režissöör Fritz Lang on enim tuntud revolutsioonilise 1927. aastal valminud ulmefilmi "Metropolis" poolest, kuid tema kõige tugevamaks linateoseks peetakse neli aastat hiljem vaatajate ette jõudnud trillerit "M".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Sulev Keeduse mängufilm "Kirjad Inglile"

28.04.20 ... Oleme juba jaganud Sulev Keeduse ehk kõige tuntumat filmi, 1998. aastal valminud "Georgicat", kuid 2011. aastal vaatajate ette jõudnud "Kirjad Inglile" on intellektuaalselt vähemalt sama rikkalik. Koostöös Madis Kõivuga sündinud linateos kannab ka alapealkirja "Kui ei ole Üht, siis ei ole midagi. Platon".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Madis Ligema lühidokumentaal "Sääskedest ja inimestest"

28.04.20 ... Suvi pole enam kaugel ning on viimane aeg meelde tuletada kõik suvised mõnud ja valud. Üks neist on kindlasti pinisev õudus ehk sääsed, mille võttis "Eesti lugude" sarjas ilmunud lühidokumentaalis "Sääskedest ja inimestest" suurepäraselt kokku Madis Ligema.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Anu-Laura Tuttelbergi lühianimatsioon "Teisel pool metsa"

27.04.20 ... Režissöör Anu-Laura Tuttelberg on lühikese ajaga tõusnud Eesti animatsiooni üheks silmapaistvamaks tegijaks, kelle visuaalne keel on ilmeksimatult omanäoline. 2019. aasta lõpus jõudis vaatajate ette tema suurepärane "Talv vihmametsas", veebist on võimalik tasuta vaadata tema 2014. aastal valminud lühilugu "Teisel pool metsa".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Maria Avdjuško ja Peeter Simmi portreefilm "Koma"

27.04.20 ... Ilmselt oleks Simmi ja Avdjuško dokumentaalfilm "Koma" saanud hoopis teistsugune, kui Kalju Komissarov poleks filmi tootmise ajal meie seast lahkunud. See aga ei vähenda kuidagi praeguse filmi väärtust, sest annab hea sissevaate legendaarse näitleja ja lavastaja viimastesse eluaastatesse.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Tõnis Kase noortefilm "Õnnelind flamingo"

27.04.20 ... Eesti telemängufilmide seast paistab Tõnis Kase "Õnnelind flamingo" eredalt silma, kuna midagi nii kurioosset ja ehk isegi amoraalselt ei osanud inimesed 1986. aastal ilmselt oodata. Samuti aitab Kase ja Kaugveri stsenaariumi pinnal hoida tipptasemel näitlejaansambel, mille eesotsas seisavad Evald Hermaküla ja Kaie Mihkelson.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Ants Kiviräha animafilm "Sellised lood"

24.04.20 ... On huvitav, kuidas Eesti Joonisfilmi ning Nukufilmi toodang on inimestele hästi tuttav ning sellest räägitakse ka väljaspool Eestit, kuid need üksikud animatsioonid, mis valmisid Eesti Telefilmi all, on täielikult unustusse vajunud. Ants Kiviräha 1973. aastal valminud "Sellised lood" on väga lustlik ja väärib igati vaatamist.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Kaaren Kaera pseudoajalooline absurdikomöödia "Malev"

24.04.20 ... Paljuski võib vist öelda, et 2005. aastal valminud Kaaren Kaera absurdikomöödia "Malev" sillutas teed mõni aasta hiljem valminud "Tujurikkujale". Häbitu huumori poolest oli Õ-Fraktsioon juba selles pseudoajaloolises jandis samal tasemel.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Ruti Murusalu dokfilm "Mees muinasjutust. Toomas Edur"

24.04.20 ... Režissöör Ruti Murusalu, kes on varemgi avanud oma dokumentaalfilmides Eesti tantsu- ja balletikultuuri, tõi 2019. aastal vaatajate ette portreefilmi "Mees muinasjutust. Toomas Edur". Dokis saavad Eduri kõrval sõna ka mitmed tuntud Eesti tantsijad ning balletisõbrad.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Oscariga pärjatud lühianimatsioon "Vanamees ja meri"

23.04.20 ... Hemingway legendaarset teost "Vanamees ja meri" on korduvalt ekraniseeritud, kuid neist kõige erilisem on kahtlemata Vene lavastaja Aleksandr Petrovi 1999. aastal valminud versioon. Omalaadses animatehnikas valminud linateos pälvis ka parima lühianimatsiooni Oscari.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaak Kilmi alternatiivfantaasia "Kohtumine tundmatuga"

23.04.20 ... Jaak Kilmi ulmeline alternatiivfantaasia "Kohtumine tundmatuga", mis valmis 2005. aastal, on kohati nii hullumeelne, et tundub isegi uskumuta, kuidas selline film saab olemas olla. 1960. aastate ETV võtavad üle tulnukad? Kellel see pöörane telemängufilm veel nägemata, siis praegu on viimane aeg viga parandada.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Anna Hintsi lühimängufilm "Jää"

23.04.20 ... Eesti lühifilmide rahvusvahelises edus pole muidugi midagi üllatuslikku, paremad pärlid on juba aastaid mööda festivale tiirutanud, aga Anna Hintsi "Jää" paistab isegi sealt hulgast silma. Lisaks kümnetel ja kümnetel festivalidel osalemisele on "Jää" noppinud ka hulga preemiaid, näiteks Madridi indie-filmide festivalil parima lavastaja auhinna ja West Nordic rahvusvaheliselt filmifestivalilt parima operaatori tunnustuse.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Oscarile nomineeritud lühianimatsioon "Kitbull"

22.04.20 ... Mõni nädal tagasi jagasime 2020. aasta algul parima lühianimatsiooni Oscari võitnud filmi "Hair Love", kuid samavõrd oleks seda preemiat väärinud Rosana Sullivani "Kitbull", mis pidi siiski leppima vaid nominatsiooniga. Loomaarmastajatele aga väike hoiatus: võtke paar salvrätikut ligi, sest oht pisarateks on olemas.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Eeva Mägi lühidokumentaalfilm "Lembri Uudu"

22.04.20 ... Kõigist viimastel aastatel "Eesti lugudest" läbi käinud režissööridest on just Eeva Mägi seda lühidokumentaalide sarja enim reforminud. Tema 2017. aastal valminud "Lembri Uudu" on pöörane kunstdokumentaal, mis on täiesti jabur ja jantlik, vaatamata sellele, et teemaks on tegelikult surm.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Virve Aruoja mängufilm "Näiteja Joller"

22.04.20 ... Oleme varemgi rääkinud Eesti filmiloo unustatud nurgatagustest, kuid Virve Aruoja "Näitleja Jolleri" puhul peab see eriti tugevalt paika. ETV esimene mängufilm põneva kultuuriloolise stsenaariumi ning suurepärase näitlejaansambliga peaks olema kohustuslik igale filmihuvilisele.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Peep Puksi lühidokumentaalfilm "Partii"

21.04.20 ... Tinglikult võib Peep Puksi 1987. aastal valminud lühifilmi "Partii" nimetada dokumentaaliks, kuid tegelikult on see ikkagi abstraktne kultuurilooline jäädvustus, mis mõjub rohkem kui ambient-sissevaade tuntud kultuuritegelaste mõttemaailma. "Partii" puhul võib näha isegi mõttelist ühisosa Ingmar Bergmani legendaarse "Seitsmenda pitseriga".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Janno Jürgensi lühifilm "Distants"

21.04.20 ... 2012. aastal valmis režissöör Janno Jürgensi BFM-i bakalaureusetööna lühifilm "Distants", mis kuulus ka lühifilmide kassetti "Mitte keegi peale sinu". Jürgensi linateos on osalenud ka kümnetel filmifestivalidel, nende hulgas näiteks Kõrgõzstani lühifilmifestival, kus "Distants" võitis grand prix, ning Locarno filmifestival.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Rainer Sarneti mängufilm "Libahundi needus"

21.04.20 ... Režissöör Rainer Sarnet tegi 2005. aastal oma esimese täispika mängufilmina "Libahundi needuse", mis kannab ka alapealkirja "100 aastat Eesti kutselist teatrit". Paljuski võib juba Sarneti täispikas debüüdis näha motiive, mida ta peenhäälestab edaspidi filmides "Idioot" (2011) ja "November" (2017).

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Raimo Jõeranna dokumentaalfilm "Peep Puksi lugu"

17.04.20 ... Filmitegija Peep Puks tähistab 17. märtsil oma 80. sünnipäeva ning sel puhul on igati sobiv tõsta esile Raimo Jõeranna portreefilm "Peep Puksi lugu", mis heidab pilgu legendaarse dokumentalisti ellu ja uurib ka tema loomingut.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Rein Marani loodusfilm "Tavaline rästik"

17.04.20 ... Esimene loodusfilm, mida oma lapsepõlvest mäletan, on just Rein Marani "Tavaline rästik". Tol ajal oli raske midagi kõhedamat välja mõelda, sest taustal kõlav muusika ja müstiline õhtustik pugesid ikka eriti tugevalt naha vahele. Praegu filmi üle vaadates tundub, et film pole aja jooksul grammigi oma väärtusest kaotanud.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Andres Maimiku ja Kaidi Kaasiku dokfilm "Kuku: Mina jään ellu"

17.04.20 ... Dokumentaalfilm Arvo Kukumägist, mille režissööriks oli Andres Maimiku kõrval ka BFM-i magistrant Kaidi Kaasik, jõudis vaatajate ette 2011. aastal. Lisaks PÖFF-i ja Pärnu filmifestivalile, kus "Kuku: Mina jään ellu" võitis ka parima Eesti dokfilmi preemia, osales linateos muuhulgas ka Helsingi ja Vilniuse rahvusvahelistel filmifestivalidel.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Margit Lillaku lühidokumentaalfilm "Beebilõust"

16.04.20 ... 2020. aasta algul jõudis kinodesse režissöör Margit Lillaku kõmuline dokumentaalfilm "Südamering", kuid ta on oma karjääri jooksul teinud mitmeid vastuolulisi filme. Üks neist on kahtlemata 2009. aastal "Eesti lugude" sarjas valminud lühidokumentaal "Beebilõust", mis räägib Saaremaalt pärit räppari keerukast minevikust.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Martin Scorsese lühifilm "The Big Shave" 1967. aastast

16.04.20 ... Martin Scorsese karjääri jäävad alatiseks defineerima "Taxi Driver" ja "Goodfellas", kuid seda ootamatum on, et vaid paar aastat enne laiemat filmikarjääri tõi ta vaatajate ette allegoorse õudusloo "The Big Shave". Ma ei tea, kas Oskar Lehemaa "Karv" on Scorsesest inspiratsiooni saanud, aga mingi mõtteline sild on nende kahe filmi vahel küll.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Mati Põldre elulooline mängufilm "Need vanad armastuskirjad"

16.04.20 ... 1992. aastal valminud "Need vanad armastuskirjad" on parimas mõttes eepiline film, heites pilgu helilooja Raimond Valgre elule nurga alt, mis oli varem täiesti teadmata. Seetõttu pole ka imestada, miks film kandideeris parima võõrkeelse filmi Oscari nominendiks ning jõudis 1993. aastal ka Berliini filmifestivalile.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Arvo Iho muusikaline mängufilm "Milarepa laulud"

15.04.20 ... Režissöör Arvo Iho pälvis 1985. aastal küll suure tähelepanu filmiga "Naerata ometi!", kuid see ei tähenda, et ta poleks pärast seda võtnud ette ka alternatiivsemaid projekte. 1989. aastal valmis muusikaline mängufilm "Milarepa laulud", mida saadab Sven Grünbergi muusika ning mille aluseks on 11. sajandi budismiõpetaja looming.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Soome lavastaja Teemu Niukkaneni lühiõudusfilm "Pagana jänesed"

15.04.20 ... Mis saab siis, kui segada kokku õudusfilmi klišeed, soomlaslik nihkes huumor ning satanistlik seksikultus? Viimaste aastate parim lühifilm, Teemu Niukkaneni "Pagana jänesed" ("Fucking Bunnies") näitab just seda. Film linastus 2018. aastal ka Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Janno Jürgensi lühifilm "Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat"

15.04.20 ... Kui poleks olnud koroonaviiruse pandeemiat, võinuks praeguseks kinodes joosta juba režissöör Janno Jürgensi täispikk debüüt "Rain", kuid kahjuks on film lükkunud sügisesse. Seda enam tasub praegu vaadata hoopis Jürgensi lühifilme, esimesena avaldame tema 2016. aastal valminud linateose "Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Martin McDonagh lühifilm "Six Shooter"

14.04.20 ... Režissöör Martin McDonagh on küll eelkõige tuntud täispikkade mängufilmidega "In Bruges" ja "Three Billboard Outside Ebbing, Missouri", kuid tema läbilöögifilmiks oli hoopis "Six Shooter", 2004. aastal ilmunud lühifilm, mis võitis ka 2006. aastal parima lühifilmi Oscari.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Peeter Simmi dokumentaalfilm "Rein Taagepera - kahemõtteline Eesti"

14.04.20 ... Kui Peeter Simmi uue mängufilmi "Vee peal" ilmumiseni läheb veel veidi aega ning võib isegi juhtuda, et filmi esilinastus lükatakse 2021. aastasse, on igati kohane vaadata režissööri kõige värskemat dokumentaalfilmi. Portreefilmide sarjas valmis 2019. aastal "Rein Taagepera - kahemõtteline Eesti", mille stsenarist on poliitik Trivimi Velliste.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaan Kolbergi seiklusfilm "Jüri Rumm"

14.04.20 ... Režissöör Jaan Kolberg on küll kümnete dokumentaalfilmide lavastaja, kuid tema kõige tuntum linateos on kahtlemata 1994. aastal ilmunud seiklusfilm "Jüri Rumm". Filmi peategelase prototüübiks on Jüri Rummo, kes sündis 1856. aastal Kehtna vallas.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Kõige lühem Oscarile nomineeritud film "Fresh Guacamole"

13.04.20 ... Kui üldiselt oleme koroonaleevendustest toonud välja täispikki linateoseid või ka lühifilme, siis "Fresh Guacamole" kohta võib öelda lausa ülilühike film. Vaid minut ja 40 sekundit kestev linalugu on aga märgiline, kuna tegemist on kõige lühema Oscarile nomineeritud filmiga. 2013. aastal võitis parima lühianimatsiooni Oscari aga siiski "Paperman".

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Leo Karpini muusikaline komöödia "Teisikud"

13.04.20 ... Muusik Jaak Joala ainsaks mängufilmirolliks jäi 1982. aastal ilmunud "Teisikud", kus ta kehastab kaht peategelast: laulja Toomas Aringut ja rallisõitja Mati Uibot. Kuigi paljuski mõjub film kui koopia "Vallatutest kurvidest", siis on "Teisikud" kõigele vaatamata ikkagi huvitav ja hoogne osa meie filmiloost.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Heilika Pikkovi dokumentaalfilm "Õlimäe õied"

13.04.20 ... Ülestõusmispühade jätkuks sobib hästi Heilika Pikkovi 2013. aasta dokumentaalfilm "Õlimäe õied", mille fookuses olev eestlannast nunn ema Ksenja elas eriti värvikirevat elu. Dokfilm osales 2013. aastal ka Locarno filmifestivalil.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Alfred Hitchcocki mängufilm "39 astet" 1935. aastast

10.04.20 ... Kultusrežissöör Alfred Hitchcock on enim tuntud küll oma hilisemate lavastajatöödega, kuid tegelikult leidub ka tema varasemas loomingus küllalt pärle. Üks selliseid on 1935. aastal vaatajate ette jõudnud "39 astet" ("The 39 astet"), mis põhineb John Buchani samanimelisel romaanil.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Ülo Pikkovi lühianimatsioon "Keha mälu"

10.04.20 ... Režissöör Ülo Pikkovi 2011. aastal ilmunud dokumentaalne lühianimatsioon "Keha mälu" pälvis küll Kultuurkapitalilt aasta animafilmi tunnustuse, kuid eriti suur edu saatis filmi just välisfestvalidel. Aastate jooksul on "Keha mälu" osalenud pea sajakonnal festivalil, nende hulgas näiteks DokLeipzig, Riia filmifestival ning CPH:DOX festival.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Moonika Siimetsa lühidokumentaal "Salme saladus"

10.04.20 ... Kui tõstsime ülestõusmispühade puhul esile Jaan Tootseni dokumentaalfilmi "Vello Salo. Igapäevaelu müstika", siis Moonika Siimetsa lühidokumentaal "Salme saladus" on Tootseni filmi pöördväärtus. Omal veidral moel sobib aga seegi film hästi just lihavõteteks.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaan Tootseni dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika"

09.04.20 ... Ülestõusmispühade eel sobib igati vaatamiseks Jaan Tootseni dokumentaalfilm vaimulik Vello Salost, mis kinnitas, kuivõrd rikkalik ja värvikirev võib olla ühe inimese elukäik. Samuti annab "Igapäevaelu müstika" võimaluse rännata kohtadesse, kuhu praeguse eriolukorra raames puudub võimalus minna, sest Tootsen käis koos Saloga muuhulgas Roomas.

Kultuuriportaali koroonaleevendus | Jaak Kilmi tudengifilm "Ta-ram ta-ram"

09.04.20 ... Eesti filmitraditsioonis ei kohta just tihti film-noir'i ("Tallinn pimeduses" on õnneks veatu näide!), mistõttu on Jaak Kilmi tudengifilm "Ta-ram ta-ram" küllalt unikaalne. Film osales ka mitmel filmifestivalil, näiteks Rotterdami filmifestivalil, Kill Your Darlings festivalil Taanis ja Exposure lühifilmifestivalil Austraalias.

DIGIKULTUURI KUU

klassikaraadio

VAATA JÄRELE

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: