Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Autahvel: kultuur.err.ee võttis kokku maailma parimad plaadid aastal 2013

{{1386966753000 | amCalendar}}
Arcade Fire
Arcade Fire Autor/allikas: Scanpix

Tipp-40 on teie ees. Lisage kommentaaridesse enda lemmikud. Allolev pole lõplik tõde. Aga ka mitte vale.

Kultuuriportaal alustas 11. novembril 2013. Me oleme noor väljaanne. Traditsioonid tulevad kah. Üks neist algab siit. Muusikakriitikud ja muud kultuuriajakirjanikud, muusikud ja muusikategelased ja ERR melomaanidest töötajad koostasid lõppeva muusika-aasta kohta isiklikud albumitabelid. Natuke matemaatikat ja nende põhjal selgus üldtabel. Võitis bänd, kes on saanud külge sildi „presidendi lemmikbänd“. Nüüd võib öelda ka, et see on kultuuriportaali muusikahindajate lemmikbänd.

Vaiko Eplik, siinkirjutaja koostatud edetabeli mullune võitja (teises väljaandes) tegi filmimuusikat ja lasi teha remikse. Lasi võita Arcade Firel.


1. Arcade Fire „Reflektor“ (Mercury)


Hüvasti, hõljuv folkrokk, tere James Murphy! LCD Soundsystemi vana süstis Kanada härradele ja prouadele gruuvi sisse ja siin nad nüüd veerevad, üle ulja topeltalbumi, rada rajalt.

Kuula siit:

 

2. Daft Punk „Random Access Memories“ (Sony)

Ei noh, mõne meelest (toimetaja kirjutab siin) on nad varem paremaid plaate teinud, aga jumal paraku, nad olid selle über/hüper/ülevõlli-läbilöögi ära teeninud, need kiivrikutid.

Vaata "Instant Crush":

 

3. Arctic Monkeys „AM“ (Domino)

Ega Arctic Monkeys siin vast nii kõrgel kohal ei seisaks, kui nad poleks teist külge keeranud. Ja see külg on monokroomne, kuu poole ja funky.

Kuula siit:

 

4. Leslie Da Bass „Times New Roman“ (Universal)


Leslie-poiss rokib nagu vana mees! Leslie on teinud house'i, microhouse'i, tekialust elektroonikat nii otseses kui ülekantud tähenduses, nüüd aga puhas 80ndate new wave pluss uusromantism, Classix Nouveaux kutsub Venemaad ja Kinod sõbralikule veiniduellile! Hea bänd!

 

5. Dean Blunt „The Redeemer“ (Genepool)


Muusika, mis paneb põlema kõik kirjutatud ja kirjutamata zhanriteooriaõpikud. Kui siiski kuhugi liigitada, siis Itaalia 60ndate avangard ja Ennio Morricone.

Kuula siit lugu Demon

 

6. Nick Cave And The Bad Seeds „Push The Sky Away“ (Mute)


Pärast Grindermani on jälle tagasi tõmmatud saundide aeg. Nii moodsat plaati nad polegi kunagi teinud, sest kunagi nad olid väljaspool trende ja innovaatilised, siis kõlasid pigem arhailiselt, nüüd aga pehmelt omas ajas – ja endiselt oma isikupäraga. Kuu-ula:

 

7. King Krule „6 Feet Beneath The Moon“ (XL)


Porgandihäälega poisike tegi debüüdi, mida kiidavad pooled lugupeetud väljaanded. Tõepoolest harvaesinev vokaalmaneer ja instrumendikasutus.

Väike kontroll siit:

 

8. Julia Holter „Loud City Song“ (Domino)


Selle neoklassika/esoteerika leedi kolmas album on tema parim: viib meid samal ajal 1930ndate Pariisi ja avakosmosesse 2030ndate aastate kohal.

Kuula siit kontserti:

 

9. Janelle Monae „Electric Lady“ (Warner)


Veidrad kontseptsioonid, kummaline tädi – selle imago ja värgi juures on kõige tähtsam ikkagi muusika. Teine album jätkab psühhedeelselt (pisut), aga toob uidud maa peale kirevas popkontekstis. Järelikult, suurepärane eneseväljendus: imelik nähtus, mis sobib massidele. Inimkond ei ole veel päris hukas. Aga palun:

 

10. Kali Briis „Say Whaat?“ (Eesti Pops)


Bluusiringid avakosmoses, vokaalne südamemurdja-konkurent Koit Toomele. Paide poiss Alan Olonen on Eestis klass omaette ja õigupoolest peaks maailm temast 60 korda rohkem teadma.

Väike vihje:

 

11. Justin Timberlake „The 20/20 Experience“ (RCA)


Olen näitleja, musa ei tee, oli aastaid tema suhtumine. Ja siis tuli kahe plaadiga täis moodsat popfunki. See teine plaat on liiast, olgu omavahel öeldud, aga see esimene on siin tabelis, näete. Pisike vahepala tuubist:

 

12. David Bowie „The Next Day“ (Sony)


Veel üks üllatav tagasitulek. Hea küll, helikeelelt on see konservatiivne plaat, vastupidisena vanale (siis noorele) Bowiele. Teisalt on see muusika täna siiski nii peavoolust väljas, et Bowie tegi jälle oma asja ära, nagu Andres Sõber ütleb.

Kuula: kogu albumit

 

13. John Grant „Pale Green Ghost“ (Bella Union)

 

Rohkem räägiti tema HIVist (ta ise rääkis), aga see plaat nurjatu, paheline süntpopp mehelt, kes on leidnud uue elu kõige kiuste. Gus Gusi Biggi Veira on kruttinud nuppudega saundi täitsa naksakaks. Ja pisike muusikaline vahepala:

 

14. 3Pead „10tõmmet“ (Eesti Pops)


Lõpuks tuligi albumitäis Eesti esi-dreamrock-bändilt. Õigemini selgus nüüd, et nad on dreamrock. Või mingi muu ilus ülev popmuusika, mis ei püüa oma ambitsiooni peita indie-suhtumisse. Ah et me tegelikult ju ei taha popid olla. Tegelikult teeme ikka ümbernurgamuusikat, millest igaüks aru ei saa. Saab küll igaüks aru, kui ka omal moel. Esineb 3pead:

 

15. Kurt Vile „Wakin On A Pretty Daze" (Matador)


Folkrock, tegelikult, aga lõdva randmega, päiksega paguniteks ja ikka eriti hipi suhtumisega. Lugege nüüd ise välja, kas see on hip või hipi. No näed:

 

16. The National „Trouble Will Find Me“ (4AD)


Nutva mehe napsimuusika. Märkusega: nõutav kõrgharidus, või vähemalt üüratu raamatukogu. Uus Tindersticks. Päris ebatõenäolised popikoonid: keskealised habemikud, keda tänaval ära ei tunta.

Kuula kogu albumit

 

17. Galaktlan “Second Memory" (Seksound)


Meie parim, juba veteraniseisuses elektrooniline lendur. Häbematult ülendav muusika.

Kuula lugupala:

Johvilaws

 

18. Kanye West „Yeezus“ (Def Jam)

Aasta sürpriis nii meil kui mujal – lüüa laineid praktiliselt pop-vaenuliku albumiga, see on suur asi ja põnev kuulamine. Kanye võiks teha ka ambient-ooperit ja ta oleks ikka number üks hiphopis.

Vaata uhket välismaa videot:

 

19. My Bloody Valentine „mbv“ (MBV)

Nonoh, see pole enam see teedrajav saund, samas ka täpselt sama. Kõige üllatavam mitteüllatus. Aga nad tegid lõpuks ära. Ja pole hullu.

Kuula: plaati

20. DVPH „Mõtted on mujal“ (Superbandiit)


Rohkem heli- ja mõttemängud kui tänavahiphop, aga sinna võib eksida samuti kui Kalamaja pimedaima sopi tagahoovi. Kus on aed, millest üle ronida? Kellelgi tikke on? Keegi ei suitseta?

Vaata DVPH uut videot "Karavan":

 

21. Robert Jürjendal „Rõõmu allikas/ Source Of Joy“ (Unsung)

Ühe meie suure kitarristi sooloalbum on rikkalik lahvandus kõiki kitarri võimalusi: aga mitte kurjasti ära kasutades, vaid õppinud mehele omase peene tunde ja maitsega.

Vaata Robert Jürjendali videot "Veebruari päike":

 

22. Disclosure „Settle“ (Island)

Britis sõtkub praegu uus äge tantsumuusika. Kusjuures meinstriimis. Ja mitte nõmedalt. Oh ei. Pigem vastupidi. Videodisko:

 

23. Black Sabbath „13“ (Universal)

 

Et siis... Elus! Vormis! Kained! Mis aeg see on? Kus mu kell on? Sharon! Meie sajand? See on nende aeg, vahepealsed aastakümned on vahelt ära kukkunud. Kuula kogu albumit.

 

24. Haim „Days Are Gone“ (Columbia)


Kolm õde, aga mitte Tshehhov, vaid Fleetwood Mac. Peaaegu. Ses mõttes, et mitte Big Mac, aga pigem laste eine. Aga täiesti, noh...

 

25. Sigur Ros „Kveikur“ (XL)

 

Vot klahvimees läks ära ja kohe ongi rockiplaat. Aga hästi rokivad, ikka omal moel. Vulkaanid kangastuvad, siis jälle virmalised...

Vajuta palun:

 

26. Silver Sepp „Mis asi see on“ (ise välja antud)

Bombillazest lõi lahku, võttis kuurist käsisae ja kastekannu, välja tulevad imelised helid. Meie oma found sound master.

Mingi pildi annab ette:

 

27. DJ Rashad „Double Cup“ (Hyperdub)

Juke kah meie tabelis. Ärge laske hirmutada, juhul kui te ei ole sihtgrupp: see on musta muusika core, tuum, nähtamatu osa toodud esiplaanile, ja ometi virvendab läbi öö, mitte ei lajata labidaga. Käivitab ka 104-aastased.

I Don't Give A Fuck:

 

28. Vampire Weekend “Modern Vampires Of The City“ (XL)


Suhteliselt, ma ütleks, popi kuldlõige. Särav popmuusika, mida paljud julgevad, aga vähesed oskavad teha. Ameerika suure popi kaja, tänapäevane lahendus. Nende seni parim.

Diane Young:

 

29. Biffy Clyro „Opposites“ (Warner)

Shoti rokkarid, õnneks kiiksuga. Video tuleb:

 

30. Machinedrum „Vapor City“ (Ninja Tune)

Saja teine plaat (siia-sinna), aga esimene, millega sel Põhja-Carolina vuntsil, Travis Stewartil, on õnnestunud laiemat tähelepanu naksata. Seejuures ei ole tegu mingi kompromissse popplaadiga: vastupidi, mees leiutab uuesti jalgratta ehk jungle'i. Heledast tumedani, ent loovuse pedaal on põhjas.

Gunshotta:

 

31. Mart Avi „After Hours“ (Porridge Bullet)

Meie oma Scott Walker – ja mitte ainult. Taustsüsteemid muidugi erinevad, aga intellektuaalsed reisid viivad füüsilisse tundmatusse.

Vaata viivukest tänavusest Tallinn Music Weekist, Avi esinemas koos Ajukajaga:

 

32. Foals „Holy Fire“ (Warner)

 

Oxfordi nutirokkarid – taibudest peoloomad. Läinud saundilt tavalisemaks, aga töötavad kolmandal albumil kompaktsemalt kui varem.

Kuula: kogu plaati

 

33. Devendra Banhart „Mala“ (Nonesuch)

Venezuela kunstfolkar – sedapuhku troopilise supi sees õõtsumas.

Kuula pisut

 

34. Odd Hugo „Odd Hugo“ (ise välja antud)

Kohalikku poprocki – olgu rockitaevas neile valla.

Vaata esinemist Eesti Televisioonis:

 

35. Paul McCartney „New“ (Universal)

Vanameister koos poppide tippprodutsentidega – täitsa nagu teine mees.

 

36. Darkside „Psychic“ (Matador)

Tshiili päritolu Nicolas Jaar on tuntud uuenduslike harmooniate ja helipiltide poolest elektroonilises kuulamismuusikas. Dave Harringtoni kitarr annab Pink Floydi faktori. Tulemus on tume, aga ikkagi läbi ilmaruumi helendab muusika kõrge kunstilise pürgimusega ja madala hitipotentsiaaliga.

Kuula "Golden Arrow" jm: siitsamast.

 

37. Faun Racket „Enter Projector“ (Vitamiin)

Andres Lõo ja Talis Paide, tuntud siit ja sealt elektroonilise artpopi külgedelt, üldiselt ei ole ka niinimetatud päris instrumendid neile mingi puutumata maa. Nüüd aga raksakas vanakooli techno't ja electro't, lauluga ja puha, mis kõlab siiski nagu tänane öine linn ideaalis. See plaat oleks raudselt kõrgemal kohal, kui kutid oleks selle varem välja andnud, nüüd aga enamus inimesi polnud tabelit koostades veel kuulnudki, siinne toimetaja kaasa arvatud kahjuks.

NB: kaanepilt ei ole õige kahjuks. Kuna plaat on nii värske, siis meie "trükkimineku" ajaks ei olnud kujundus veel netti jõudnud. Interneti pluss on muidugi see, et me lisame selle kujunduse siia varsti.

 

38. Death Grips „Government Plates“ (Caroline)

 

 Muidugi see bänd teeb veel ülbemat räppi kui Kanye. Tegelikult ei tee kumbki räppi. See on huligaanne eneseväljendus, mis värskendab alati.

 

39. Deerhunter „Monomania“ (4AD)

Eksperimentidel on ring peal, käes on americana aeg. Sellepärast õige americana ongi huvitav, et seal silmapiir ei paista.

Vaata Deerhunterit esinemas tänavusel Primaveral:

 

40. Pastacas & Tenniscoats „Yaki Läki“ (Õunaviks)

Üks on Soomes, teised kaks Jaapanis, aga pane juhe külge ja mõtted jooksevad ja saavad muusikaks ja lõpuks ka kenasti Eestis kokku korraks. Kõlabki nagu soomejaapani indifolk ja noh, miks, kas teate, mitte.

Jälgi mängu:

 

ISIKLIKUD EDETABELID:


Valner Valme

1. Machinedrum „Vapor City“ (Ninja Tune)
2. Maxmillion Dunbar „House Of Woo“ (RVNG Intl)
3. DJ Rashad „Double Cup“ (Hyperdub)
4. Kali Briis „Say Whaat?“ (Eesti Pops)
5. Maya Jane Coles „Comfort“ (I/Am/Me)
6. Four Tet „Beautiful Rewind“ (Text)
7. Special Request „Soul Music“ (Houndstooth)
8. 3Pead „10Tõmmet“ (Eesti Pops)
9. Julia Holter „Loud City Song“ (Domino)
10. Youth Lagoon „Wondrous Bughouse“ (Fat Possum)
11. Devendra Banhart „Mala“ (Nonesuch)
12. Washed Out „Paracosm“ (Wierd World)
13. Forest Swords „Engravings“ (Tri Angle)
14. Dean Blunt „Redeemer“ (Genepool)
15. Tythe „& Also With You“ (Sunday Best)
16. DVPH „Mõtted on mujal“ (Superbandiit)
17. Oneohtrix Point Never „R Plus Seven“ (Warp)
18. Laurel Halo „Chance Of Rain“ (Hyperdub)
19. Psychoterror „Vaenlaste aeg“ (Psychoterror)
20.-21. Arcade Fire „Reflektor“ (Mercury)
Glasser „Interiors“ (Matador)


Tõnu Pedaru
1- 10.
Bombino „Nomad“ (Nonesuch)
My Bloody Valentine „MBV“ (mbv)
Haim „Days Are Gone“ (Columbia)
Nick Cave & The Bad Seeds „Push The Sky Away“ (Bad Seed Ltd)
Arcade Fire „Reflektor“ (Merge)
Kanye West „Yeezus“ (Def Jam)
William Onyeabor „Who Is William Onyeabor?“ (Luaka Bop)
Janelle Monae „Electric Lady“ (Bad Boy)
Kurt Vile „Wakin On A Pretty Daze“ (Matador)
Deerhunter „Monomania“ (4AD)
11.-20.
John Grant „Pale Green Ghosts“ (Partisan)
Yeah Yeah Yeahs „Mosquito“ (Interscope)
Julia Holter „Loud City Song“ (Domino)
Foals „Holy Fire“ (Transgressive)
Mart Avi „After Hours“ (Porridgebullet)
3pead „10tõmmet“ (Eesti Pops)
Picnic „Weather's Fine“ (Seksound)
Kali Briis „Say Whaat?“ (Eesti Pops)
Disclosure „Settle“ (Island)
Youth Lagoon „Wondrous Bughouse“ (Fat Possum)

 

Margus Haav
1. King Krule «6 Feet Beneath The Moon» (XL)
2. Sigur Ros «Kveikur» (XL)
3. Arctic Monkeys «AM» (Domino)
4. Blood Orange «Cupid Deluxe» (Domino)
5. Wolfredt «Lullabies To Vilhelmine» (Seksound)
6. The Strokes «Comedown Machine» (RCA)
7. Darkside «Psychic» (Matador)
8. Lorde «Pure Heroine» (Universal)
9. Jon Hopkins «Immunity» (Domino)
10. The National «Trouble Will Find Me» (4AD)
11. Eminem «The Marshall Mathers LP 2» (Polydor)
12. Galaktlan «Second Memory» (Seksound)
13. Washed Out «Paracosm» (Wierd World)
14. Zomby «With Love» (4AD)
15. Omar Souleyman «Wenu Wenu» (Ribbon Music)
16. Glasser «Interiors» (Matador)
17. Deafheaven «Sunbather» (Deathwish Inc)
18. Fuck Buttons «Slow Focus» ( ATP)
19. Rhye «Woman» (Polydor)
20. Majical Cloudz «Impersonator» (Matador)

 

Kristo Rajasaare
1. John Grant „Pale Green Ghosts“ (Bella Union)
2. Arctic Monkeys „AM“ (Domino)
3. Nick Cave and The Bad Seeds „Push the Sky Away“ (Bad Seed Ltd)
4. Midlake „Antiphon“ (ATO Records)
5. Julia Holter „Loud City Song“ (Domino)
6. David Bowie „The Next Day“ (Columbia)
7. White Denim „Corsicana Lemonade“ (Downtown)
8. Prefab Sprout „Crimson/Red“ (Icebreaker)
9. Bill Callahan „Dream River“ (Drag City)
10. The National „Trouble Will Find Me“ (4AD)
11. Queens of the Stone Age „… Like Clockwork“ (Matador)
12. Foxygen „We Are the 21st Century Ambassadors of Peace & Magic“ (Jagjaguwar)
13. Matthew E White „Big Inner“ (Domino)
14. Thee Oh Sees „Floating Coffin“ (Castle Faee)
15. Arcade Fire „Reflektor“ (Sonovox)
16. Merchandise „Totale Nite“ (Night People)
17. John Murry „The Graceless Age“ (Bucketfull Of Brains)
18. Wolf People „Fain“ (Jagjaguwar)
19. White Manna „Dune Worship“ (Holy Mountin)
20. Mark Lanegan „Imitations“ (Heavenly)

 

Jüri Muttika
1. 3pead "10tõmmet" (Eesti Pops)
2. Odd Hugo "Odd Hugo" (ise välja antud)
3. Vaiko Eplik "Varielu Remixed" (Mortimer Snerd)
4. Kali Briis "Say Whaat?" (Eesti Pops)
5. Wochtzchee "T400" (Wochtzchee)
6. Faun Racket "Enter Projector" (Vitamiin)
7. Imandra Lake "Seemnesegu" (remiksid) (Seksound)
8. Blood Pavilion "Opinion" (Dark Aerobics)
9. Arctic Monkeys "AM" (Domino)
10. My Bloody Valentine "m b v" (mbv)
11. King Krule "6 Feet Beneath The Moon" (True Panther)
12. Jon Hopkins "Immunity" (Domino)
13. Arcade Fire "Reflector" (Merge)
14. Boards Of Canada "Tomorrow's Harvest" (Warp)
15. Deafheaven "Sunbather" (Deathwish Inc)
16. The National "Trouble Will Find Me" (4AD)
17. Tim Hecker "Virgins" (Kranky)
18. James Blake "Overgrown" (Republic)
19. Darkside "Psychic" (Matador)
20. Daft Punk "Random Access Memories" (Columbia)

 

Henry Kõrvits

1. Kanye West „Yeezuz“ (Def Jam)
2. Gorõ Lana „Mesi“ (Legendaarne)
3. J.Cole „Born Sinner“ (RCA)
4. Vic Menza „Innanetape“
5. Death Grips „Government Plates“ (Sony)
6. Action Bronson „Blue Chips 2“ (Domino)
7. Cocaine 80's „Flower Of Life“ (Artium)
8. Suur Papa „Grammilinn“ (Legendaarne)
9. Chance the Rapper „Acid Rap“ (self-released)
10. Deftones „Koi No Yokan“ (Warner)
11. Talbot „Scaled“ (ise välja antud)
12. Ricky-Tick Big Band & Julkinen Sana „Burnaa“
13. 3pead „10 tõmmet“ (Eesti Pops)
14. Carcass „Surgical Steel“ (Nuclear Blast)
15. Run The Jewels „Run The Jewels“ (Biga Dada)
16. Femi Kuti „No Place For My Dream“ (Wrasse)
17. The White Mandingos „The Getto Is Tryna Kill Me“
18. Pusha T „My Name Is My Name“ (Virgin)
19. Pestilence „Obsideo“ (Candlelight)
20. Biffy Clyro „Opposites“ (Warner)

 

Heidy Purga

1. Arcade Fire „Reflektor„ (Sonovox)
2. Dean Blunt „The Redeemer“ (Hippos In Tanks)
3. Grumbling Fur „Glynnaestra“ (Thrill Jockey)
4. Foals „Holy Fire“ (Transgressive)
5. Charles Bradley „Victims Of Love“ (Daptone)
6. John Grant „Pale Green Ghosts“ (Bella Union)
7. Janelle Monáe „The Electric Lady“ (Atlantic)
8. Omar Souleyman „Wenu Wenu“ (Domino)
9. Bonobo „The North Borders“ (NinjaTune)
10. Kurt Vile "Wakin On a Pretty Daze" (Matador)
11. MIA „Matangi“ (Interscope)
12. Earl Sweatshirt "Doris" (Columbia)
13. David Bowie „The Next Day“ (Sony)
14. Ravi Shankar „The Living Room Sessions Part 2“ (East Meets West Music)
15. Mark Kozelek & Jimmy Lavalle "Perils From The Sea" (Caldo Verde)
16. Laurel Halo „Chance Of Rain“ ( Hyperdub)
17. Major Lazer „Free The Universe“ (Mad Decent)
18. Low „The Invisible Way“ (Sub Pop)
19. Machinedrum „Vapor City“ (Ninja Tune)
20. Uku Kuut „Grand Hotel“ (Peoples Potential Unlimited)

 

Janek Murd*

1.-7. Rober Jürjendal - Rõõmu allikas (Unsung Records)
1.-7. Faun Racket - Enter Projector (VItamiin Loft Records)
1.-7. Jakob Juhkam - H (Jakob Juhkam)
1.-7. Vaiko Eplik - Suur maalritöö (Mortimer Snerd, A-Film)
1.-7. Mari Pokinen - Maa saab taevani (Mari Pokinen)
1.-7. Leslie Da Bass - Times New Roman (Universal)
1.-7. Mart Avi - After Hours (Pudrukuul)

8.-14. Galaktlan - Second Memory (Seksound)
8.-14. Rotrum - Sunglow (BiiT Digital)
8.-14. Zebra Island - Saturnine (I Love You Records)
8.-14. DVPH - Mõtted on mujal (Superbandiit)
8.-14. Wochtzée - T400 (Taavi Tulev)
8.-14. Abraham - Nüüd ma olen sõbralikum (Abraham)
8.-14. Edmund Hõbe - Art Disease (Edmund Hõbe)

15.-21. Picnic - The Weathers Fine (Seksound)
15.-21. Pastacas & Tenniscoats - Yaki Läki (Õunaviks)
15.-21. Kõrsikud - Sinu südames (Kõrsikud)
15.-21. Florian Wahl - Naked Soul EP (Florian Wahl)
15.-21. HU? - Bermuda (Mindnote)
15.-21. Tont - Teispoolsus EP (Tont)
15.-21. Gee - Linnas (Lejal Genes)
*valis ainult Eesti plaate, sest välismaa omi loomulikult kuulab, aga ei edetabeldanud.

 

Joosep Sang

1. Richard Bona “Bonafied”
2. Gregory Porter “Liquid Spirit”
3. Dianne Reeves “Beautiful Life”
4. Silver Sepp “Mis asi see on?”
5. Sam Amidon “Bright Sunny South”
6. Devendra Banhart “Mala”
7. Anoushka Shankar “Traces of You”
8. Jaak Lutsoja Quintet feat Kersti Ala-Murr “Adiós nonino”
9. Jane Monheit “The Heart of the Matter”
10. Giovanca “Satellite Love”
11. Zaz “Recto Verso”
12. Ed Motta “AOR”
13. Tuuli Velling “Kuus ruutmeetrit põrandapinda”
14. Earth, Wind & Fire “Now, Then and Forever”
15. Hedvig Hanson “Esmahetked”
16. Laura Mvula “Sing to the Moon”
17. Robert Jürjendal “Rõõmu allikas”
18. Iron and Wine “Ghost on Ghost”
19. Kõrsikud “Sinu südames”
20. Sibul, Sooäär, Kelp, Lillepea “Juhan”

 

Tiia Teder

1. Arvo Pärt - Adam s Lament (ECM Records)
2. Vox Clamantis, Jean Claude Pennetier - Via Crucis (Mirare)
3. John Grant – Pale Green Ghosts (Bella Union)
4. Dobrinka Tabakova – String Paths (ECM Records)
5. Zbigniew Preisner – Diaries of Hope (Preisner Productions)
6. Stephan Micus Panagia (ECM Records)
7. Dhafer Youssef – Birds Requiem (OKeh Records)
8. Silver Sepp – Mis asi see on (ise välja antud)
9. Maarja Nuut – Soolo
10. Robert Jürjendal - Rõõmu allikas
11.- 20 Jonas Kaufmann – Wagner (Decca)
Simone Dinnerstein & Tift Merritt – Night (EMI Classical)
Sten Lassmann – Eller (Toccata Classics)
Tine Thing Helseth – Tine (EMI Classics)
Tafenau / Vind – Two Minds Two Lines (Ava Muusika)
Tuuli Velling – Kuus ruutmeetrit põrandapinda
Yvetta Uustalu & Gourmet Music Group - Uued tuuled (XEQT Group OÜ)
Pastacas - Yaki Läki (Õunaviks);
Dutilleux – Correspondances (Deutche Grammophone)


Tõnu Karjatse
1.-20.
Anna Calvi "One Breath" (Domino)
"Võtke istet, vanamutt"- tribüüt JMKE-le (Meediafoto OÜ)
Pastacas/Tenniscoats „Yaki-Läki“ (Õunaviks)
Galaktlan „Second Memory“ (Seksound)
Daughter "If You Leave" (4AD)
Juhan - Riho Sibul , Jaak Sooäär, Henno Kelp, Andrus Lillepea (Ava muusika)
Zemfira „Žit v tvojei golove“ (Navigator)
King Krule „6 Feet Beneath The Moon“ (XL)
David Bowie „The Next Day“ (RCA)
Leslie Da Bass „Times New Roman“ (Universal)
My Bloody Valentine „MBV“ (MBV)
Wolfredt „Lullabies To Vilhelmine“ (Seksound)
Jake Bugg "Shangri La" (Virgin)
Nick Cave „Push The Sky Away“ (Bad Seed)
Psychoterror „Vaenlaste aeg“ (Psychoterror)
Daughn Gibson „Me Moan“ (SubPop)
Dean Blunt „Redeemer“ (Hippos In Tanks)
Com Truise „In Decay“ (Ghostly International)
Julia Holter „Loud City Song“ (Domino)
Lauren Halo „Chance Of Rain“ (Hyperdub)


Florian Wahl

1. The Rockwood Escape Plan „The Ghost-Pop Tape“ (Self-released)
2. Bo en „Pale Machine“ (Maltine)
3. Jai Paul „Jai Paul“ (x)
4. Toro y Moi „Anything In Return“ (Carpark)
5. Saint Pepsi „Hit Vibes“ (Keats/Collective)
6. Machinedrum „Vapor City“ (Ninja Tune)
7. Hercelot „Wakeup Fakepop“ (Maltine)
8. Disclosure „Settle“ (Island)
9. Pa's Lam System „Virus Window“ (Maltine)
10. Thundercat „Apocalypse“ (Brainfeeder)
11. Dane Chadwick „Cool Intentions“ (Astro Nautico)
12. Blank Banshee „Blank Banshee 1“ (Self-released)
13. tofubeats „lost decade remixes“ (Maltine)
14. King Krule „6 Feet Beneath The Moon“ (XLR)
15. James Blake „Overgrown“ (Republic)
16. Rhye „Woman“ (Polydor)
17. Unknown Mortal Orchestra „II“ (Fat Possum)
18. Perfume „Level3“ (Universal)
19. Justin Timberlake „The 20/20 Experience“ (RCA)
20. Tyler, The Creator „Wolf“ (Odd Future)

 

Mari Pihl

1. Arcade Fire «Reflektor» (Mercury)
2. Julia Holter «Loud City Song» (Domino)
3. Nick Cave And The Bad Seeds «Push The Sky Away» (Bad Seed Ltd.)
4. King Krule «6 Feet Beneath The Moon» (XL)
5. Arctic Monkeys «AM» (Domino)
6. Blood Orange «Cupid Deluxe» (Domino)
7. Leslie Da Bass «Times New Roman» (Universal)
8. Oneothrix Point Never «R Plus Seven» (Warp)
9. Darkside «Psychic» (Matador)
10. HAIM «Days Are Gone (Columbia/Polydor)
11. Daft Punk «Random Access Memories» (Columbia)
12. Volcano Choir «Repave» (Jagjaguwar)
13. Jessy Lanza «Pull My Hair Back» (Hyperdub)
14. Fuck Buttons «Slow Focus» (ATP)
15. Toro Y Moi «Anything In Return» (Carpark)
16. Laurel Halo «Chance Of Rain» (Hyperdub)
17. Washed Out «Paracosm» (Sub Pop)
18. Egyptrixx «A/B Til Infinity» (Night Slugs)
19. These New Puritans «Field Of Reeds» (Intecious)
20. Dean Blunt «The Redeemer» (Hippos In Tanks)


Rein Fuks

1.-20. Kurt Vile „Wakin On A Pretty Daze" (Matador)
Nick Cave & The Bad Seeds "Push The Sky Away" (Mute)
Boards Of Canada "Tomorrow's Harvest" (Warp)
Four Tet "Beautiful Rewind" (Text)
My Bloody Valentine "M B V" (Pickpocket)
Camera Obscura "Desire Lines" (4AD)
Yo La Tengo "Fade" (Matador)
The Pastels "Slow Summits" (Domino)
DVPH "Mõtted on mujal" (Superbandiit)
Lee Ranaldo And The Dust "Last Night On Earth" (Matador)
Alasdair Roberts & Friends "A Wonder Working Stone" (Drag City)
Mark Kozelek & Jimmy Lavalle "Perils From The Sea" (Caldo Verde)
Galaktlan "Second Memory" (Seksound)
Picnic "The Weather's Fine" (Seksound)
Ulrich Schnauss "A Long Way To Fall" (Scripted Realities)
Body/Head "Coming Apart" (Matador)
3Pead "10Tõmmet" (Eesti Pops)
Golden Girrrls "Golden Girrrls" (Night School)
Time Is A Mountain “Time Is A Mountain” (Hapha Sweden)
Jesu "Everyday I Get Closer To The Light From Which I Came" (Avalanche)

 

Rutt Ernits

1. Daft Punk "Random Access Memories" (Columbia)
2. Hurts "Exile" (Sony)
3. Vampire Weekend "Modern Vampires Of The City" (XL)
4. Leslie Da Bass "Times New Roman" (Universal)
5. Disclosure "Settle" (Universal)
6. Odd Hugo "Odd Hugo" (Odd Hugo)
7. Justin Timberlake "The 20/20 Experience" (RCA)
8. HU? "Bermuda" (Mindnote)
9. Lorde "Pure Heroine" (Universal)
10 Rasmus Rändvee ja Facelift Deer "Rasmus Rändvee & Facelift Deer" (Universal)
11. Torres "Torres" (Torres)
12. Lenna "Teine" (Raud Meedia)
13. Yeah Yeah Yeahs "Mosquito" (Interscope)
14. M.I.A. "Matangi" (Virgin)
15. DJ Rashad "Double Cup" (Hyperdub)
16. Janelle Monae "Electric Lady" (Bad Boy)
17. Chvrches "The Bones Of What You Believe" (Virgin)
18. Kid Cudi „Indicud“ (GOOD Music)
19. Mari Pokinen "Maa saab taevani" (ise välja antud)
20. Arctic Monkeys "AM" (Domino)

 

Priit Kuusk
1.-12.
Bombino „Nomad“ (Nonesuch)
J. Karjalainen „Et ole yksin“ (Poko)
Nick Cave & The Bad Seeds „Push The Sky Away“ (Mute)
Black Sabbath „13“ (Universal)
David Bowie „The Next Day“ (Sony)
Janelle Monae „The Electric Lady“ (Warner)
DVPH „Mõtted on mujal“ (Superbandiit)
Sammal „Sammal“ (Svart)
Andres Roots Roundabout "Three!" (Roots Art)
Pastacas & Tenniscoates „Yaki Läki“ (Õunaviks)
Willy Moon „Here Is Willy Moon“ (Universal)
Devendra Banhart „Mala“ (Nonesuch)

 

Erki Pruul
1. Part Time „PDA“ (Mexican Summer)
2. Connan Mockasin „Caramel“ (Phantasy Sound)
3. Kurt Vile „Walkin’ On A Pretty Day“ (Matador)
4. Crow44 „Crow44“ (Stones Throw)
5. The Mary Onettes „Hit The Waves“ (Labrador)
6. Ducktails „The Flower Lane“ (Domino)
7. Andras Fox „Embassy Cafe“ (Dopeness Galore)
8. Almunia „Pulsar“ (Claremont 56)
9. Georges Vert „An Electric Mind“ (Melodic)
10. Galaktlan „Second Memory“ (Seksound)
11. Sonny & The Sunsets „Antenna To The Afterworld“ (Polyvinyl)
12. Sasac „Ultra“ (Omega Supreme Records)
13. Julia Holter „Loud City Song“ (Domino)
14. Vondelpark „Seabed“ (R&S)
15. Bllud Relations „Bllud Relations“ (Deek)
16. Sean Nicolas Savage „Other Life“ (Arbutus)
17. Steve Moore „Positronic Neutral Pathways“ (VCO)
18. Shine 2009 „Our Nation“ (Cascine)
19. Wolfredt „Lullabies To Wilhelmine“ (Seksound)
20. Lilacs & Champagne „Danish & Blue“ (Mexican Summer)

Mart Juur

1. Yoko Ono Plastic Ono Band „Take Me To The Land Of Hell“ (Chimera)
2. Pet Shop Boys „Electric“ (x2)
3. Black Sabbath „13“ (Universal)
4. Elton John „The Diving Board“ (Mercury)
5. Motörhead „Aftershock“ (UDR)
6. Paul McCartney „New“ (MPL)
7. Arcade Fire „Reflektor“ (Sonovox)
8. Earth, Wind & Fire „Now, Then & Forever“ (Legacy)
9. Janelle Monae „The Electric Lady“ (Bad Boy)
10. Britney Spears „Britney Jean“ (Sony)
11. Megadeth „Super Collider“ (Universal)
12. Justin Timberlake „The 20/20 Experience 2 of 2“ (RCA)
13. Justin Timberlake „The 20/20 Experience“ (RCA)
14. Kanye West „Yeezus“ (Def Jam)
15. Daft Punk „Random Access Memories“ (Columbia)
16. OMD „English Electric“ (BMG)
17. Dream Theater „Dream Theater“ (Roadrunner)
18. Robert Jürjendal „Rõõmu allikas/ Source Of Joy“ (Unsung)
19. Wyrm Sub Terra „Wyrm Sub Terra“ (Wyrm)
20. Kurt Vile „Wakin On A Pretty Daze“ (Matador)

 

Sten Teppan

1. Biffy Clyro “Opposites” (Warner)
2. Daft Punk “Random Access Memories” (Sony)
3. The National “Trouble Will Find Me” (4AD)
4. Bastille “Bad Blood” (Virgin)
5. Mait Vaik “Üksi” (ise välja antud)
6. Public Service Broadcasting “Inform Educate Entertain” (Test Card)
7. Foals “Holy Fire” (Warner)
8. Arcade Fire “Reflector” (Mercury)
9. Listener “Time Is A Machine” (CD Baby)
10. Silver Sepp “Mis asi see on?” (ise välja antud)
11. Papa “Tender Madness” (Island)
12. God Is An Astronaut “Origins” (Rocket Girl)
13. Volbeat “Outlaw Gentleman & Shady Ladies” (Universal)
14. Avicii “True” (Virgin)
15. Suede “Bloodsports” (Suede Ltd)
16. Peace “In Love” (Columbia)
17. The 1975 “The 1975” (Universal)
18. Dahling “Left” (ise välja antud)
19. Placebo “Loud Like Love” (Virgin)
20. White Lies “Big TV” (Universal)

 

Mihkel Truman
1. Daft Punk “Random Access Memories” (Columbia)
2. New Order “Lost Sirens” (Warner)
3. Paul McCartney “New” (Virgin)
4. Wrupk Urei “Teahupoo” (Wrupk Urei)
5. Black Sabbath “13” (Mercury)
6. Arcade Fire “Reflektor” (Mercury)
7. David Bowie “Next Day” (Sony)
8. Outfit “Performance” (Double Denim)
9. Sigur Rós “Kveikur” (XL Recordings)
10. Leslie Da Bass “Times New Roman” (Universal)
11. MaiGroup “Luv” (Mai Agan)
12. Editors “The Weight Of Your Love” (Play It Again Sam)
13. Kalle Vilpuu “Silver Lining” (Guitar Laboratory)
14. Biffy Clyro “Opposites” (WEA)
15. MGMT “MGMT” (Columbia)
16. Lenna “Teine” (Raud Meedia)
17. Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm “Eesti kuningriik” (Elwood Muusik)
18. Mari Pokinen “Maa saab taevani” (Mari Pokinen)
19. Arctic Monkeys “AM” (Domino)
20. HU? “Bermuda” (Mindnote)


Liisa Koppel
1. Autre Ne Veut „Anxiety“ (Software)
2. London Grammar „If You Wait“ (Universal)
3. Jamie Cullum „Momentum“ (Universal)
4. Haim „Days Are Gone“ (Columbia)
5. Capital Cities „In A Tidal Wave Of Mystery“ (Capitol)
6. Janelle Monae „The Electric Lady“ (Warner)
7. Dr. Dog „B-Room“ (Import)
8. Miley Cyrus „Bangerz“ (RCA)
9. Blood Orange „Cupid Deluxe“ (Domino)
10. Rudimental „Home“ (Asylum)
11. Justin Timberlake „The 20/20 Experience“ (RCA)
12. Arctic Monkeys „AM“ (Domino)
13. Avicii „True“ (Island)
14. Macklemore & Ryan Lewis „The Heist“ (Macklemore LLC)
15. Kanye West „Yeezus“ (Def Jam)
16. Katy Perry „Prism“ (Universal)
17. CHVRCHES „The Bones Of What You Believe“ (Universal)
18. John Legend „Love In The Future“ (RCA)
19. Tom Odell „Long Way Down“ (Sony)
20.-21. Kacey Musgraves „Same Trailer Different Park“ (Decca)
20.-21. Sarah Bareilles „The Blessed Unrest“ (Import)


Silvia Urgas
1.-20.
Kanye West “Yeezus” (Def Jam)
Deafheaven “Sunbather” (Deathwish Inc)
Baths “Obsidian” (Ninja Tune)
Rhye “Woman” (Polydor)
Charli XCX “True Romance” (Atlantic)
DVPH “Mõtted on mujal” (Superbandiit)
Justin Timberlake “The 20/20 Experience” (RCA)
Youth Lagoon “Wondrous Bughouse” (Fat Possum)
Kali Briis “Say Whaat?” (Eesti Pops)
Vampire Weekend “Modern Vampires Of The City” (XL)
The National “Trouble Will Find Me” (4AD)
Bill Callahan “Dream River” (Drag City)
Daft Punk “Random Access Memories” (Sony)
Blood Orange “Cupid Deluxe” (Domino)
Dean Blunt “The Redeemer” (Genepool)
Disclosure “Settle” (Universal)
Waxahatchee “Cerulean Salt” (Wichita)
Sky Ferreira “Night Time, My Time” (Capitol)
Arctic Monkeys “AM” (Domino)
Merchandise “Totale Nite” (Night People)

 

Märt Milter
1. Jim James „Regions Of Light And Sound Of God“ (
2. Dean Blunt „Redeemer" (Genepool)
3. King Krule „6 Feet Beneath The Moon“ (XL)
4. Karl Hyde „Edgeland“ (Universal)
5. Kings Of Leon „Mechanical Bull" (RCA)
6. Volcano Choir „Repave" (4AD)
7. Mazzy Star „Seasons Of Your Day" (Rhymes Of An Hour)
8. Oneohtrix Point Never „R Plus Seven“ (Warp)
9. Sigur Ros „Kveikur“ (XL)
10. Quasimoto “Yessir Whatever“ (Stones Throw)
11. Fuck Buttons „Slow Focus“ (ATP)
12. Femi Kuti „No Place for My Dream" (Wrasse)
13. DJ Rashad „Double Cup“ (Hyperdub)
14. Deltron 3030 „Event 2" (Caroline)
15. The Fall „Re-Mit“ (Cherry Red)
16. Atoms For Peace „amok“ (XL)


Risto Kozer

1. Arcade Fire “Reflektor” (Sonovox)
2. Drake “Nothing Was The Same” (Cash Money)
3. The Holydrug Couple “Noctuary” (Sacred Bones)
4. Dean Blunt “Redeemer” (Hippos In Tanks)
5. Leslie Da Bass “Times New Roman” (Universal)
6. William Onyeabor “Who Is William Onyeabor?” (Luaka Bop)
7. Mart Avi “After Hours” (Porridge Bullet)
8. Justin Timberlake “The 20/20 Experience” (RCA)
9. Kali Briis “Say Whaat?” (Eesti Pops)
10. A$AP Rocky “Long.Live.A$AP” (RCA)
11. Nils Petter Molvaer, Moritz von Oswald “1/1” (Universal)
12. Psychoterror “Vaenlaste Aeg” (ise välja antud)
13. DJ Rashad “Double Cup” (Hyperdub)
14. Omar Souleyman ”Wenu Wenu” (Ribbon Music)
15. Thundercat “Apocalypse” (Brainfeeder)
16. Daft Punk “Random Access Memories” (Columbia)
17. These New Puritans “Field Of Reeds” (Infectious)
18. Zomby “With Love” (4AD)
19. M.I.A. “Matangi” (Interscope)
20. Sébastien Tellier “Confection” (Record Makers)


Andro Urb
1. Cult Of Luna „Vertikal“ (Indie)
2. Talbot „Scaled“ (Talbot)
3. The Knife „Shaking The Habitual (Universal)
4. Kvelertak „Meir“ (Roadrunner)
5. Death Grips „Government Plates“ (Sony)
6. Danny Brown „Old“ (Universal)
7. Ghost „Infestissumam“ (Spinefarm)
8. Trentemøller „Lost“ (In My Room)
9. DND „Tulede säras“ (Gramophone Tree)
10. Bombillaz „Maailm on pöörane“ (Top Ten)
11. Ulver „Messe I.X-VI.X“ (KScope)
12. Biffy Clyro „Opposites“ (Warner)
13. Oranssi Pazuzu „Valonielu“ (Svart)
14. Autechre „Exai“ (Warp)
15. Clutch „Earth Rocker“ (Weathermaker)
16. Deafheaven „Sunbather“ (Deathwish Inc)
17. Nine Inch Nails „Hesitation Marks“ (Sonovox)
18. Shining [NOR] „One One One“ (Indie)
19. Suur Papa „Grammilinn“ (Legendaarne)
20. Wrupk Urei „Teahupoo“ (ise välja antud)

 

Tiit Kusnets

1.-20. Aedi « Ha Ta Ka Pa» (Gustaff)
1.-20. Babi «Botanical» (Noble)
1.-20. Lucrecia Dalt «Syzygy» (Human Ear Music)
1.-20. Nancy Elizabeth «Dancing» (Leaf)
1.-20. Ensemble Lakonia « Nattens lovsång» (Compunctio)
1.-20. Mark Ernestus presents: JERI JERI «800% Ndagga» (Ndagga)
1.-20. Gaivoronski - Kondakov -Volkov «Russian Romances: tribute to Dargomyzhsky» (Trio GKV/ ArtBeat)
1.-20. Arve Henriksen «Places Of Worship» (Rune Grammofon)
1.-20. Heterotic «Love & Devotion» (Planet Mu)
1.-20. Robert Jürjendal «Rõõmu allikas/ Source Of Joy» (Robert Jürjendal/ Unsung)
1.-20. Los Hacheros «Pilon» (Daptone)
1.-20. Jaak Lutsoja kvintett feat. Kersti Ala-Murr «Adiós Nonino» (Jaak Lutsoja)
1.-20. Lycoriscoris «From Beyond The Horizon» (Moph)
1.-20. Meridian Brothers «Devoción» (Staubgold)
1.-20. Quercus (June Tabor, Iain Ballamy, Huw Warren) (ECM)
1.-20. Roshi feat. Pars Radio «3 Almodns & A Walnut» (GEO)
1.-20. Spaceheads «Sun Radar» (Electric Brass)
1.-20. Sädelev Kass «Sädelev Kass» (Sädelev Kass)
1.-20. V/A «New German Ethnic Music: Immigrant´s songs from Germany electronically reworked» (Karaoke Kalk)
1.-20. Youn Sun Nah «Lento» (ACT)

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: