Kirjanduse aeg

Anthony Horowitz: ma usun kirjutamise ja kirjanduse jõudu

15.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal tõi juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt Headread. Viimasel kohtumisel vestles inglise kirjanik ja ajaloolane Jason Goodwin kirjaniku ja stsenaristi Anthony Horowitziga, kes on muu hulgas loodud stsenaariumid menusarjaledele "Hercule Poirot", "Midsomeri mõrvad" ja "Foyle'i sõda".

Maarja Undusk: ma ei öelnud emale, et temast raamatut kirjutan

14.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt Headread. Kümnendal kohtumisel vestles Eero Epneriga kirjanik Maarja Undusk, kes avaldas möödunud aastal oma emast Ellen Niidust elulooraamatu "Ellen Niit: heleda mõtte laast".

Carolina Pihelgas: proosa andis mulle võimaluse midagi uut proovida

13.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt Headread. Üheksandal kohtumisel vestlesid kirjanikud Lilli Luuk ja Carolina Pihelgas oma möödunud aastal ilmunud teostest.

Kirjanik Monique Roffey: kuidas saab üldse õigel moel naine olla?

12.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt Headread. Kaheksandal kohtumisel vestles Kaisa Lingiga Trinidadi päritolu inglise kirjanik Monique Roffey, kelle viimane romaan "Black Conchi näkk" räägib Davidi-nimelise kaluri ja Aycayia-nimelise näki armastustest. Lingile antud intervjuus märkis Roffey, et naisi on aastasadu kategoriseeritud.

Kirjanik Jussi Adler-Olsen: minu eesmärk on lugejat häirida ja närvi ajada

11.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt Headread. Seitsmendal kohtumisel vestles Krõõt Kaljusto Munckiga taani krimikirjanik Jussi Adler-Olsen, kes märkis, et tema lugude eesmärk on lugejat häirida ja närvi ajada.

Kirjanik Kate Mosse: naistel lubatakse kirjutada sünnitamisest, mitte ajaloost

10.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt Headread. Kuuendal kohtumisel vestles Elisa-Johanna Liivaga Inglise kirjanik Kate Mosse, kes nentis, et endiselt arvatakse, et naised pole nii head eksperdid kui mehed.

Kirjanik Elin Cullhed: ühiskonna vägivald niriseb viimaks alati naisteni välja

07.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt HeadRead. Viiendal kohtumisel vestles Eia Uusiga rootsi kirjanik Elin Cullhed, kelle romaani "Eufooria" keskmes on ameerika luuletaja ja prosaist Sylvia Plath. Kohtumisel märkis Cullhed, et naised ja lapsed on kõigis ühiskondades teatud mõttes ohvrid.

Kirjanik Tadhg Mac Dhonnagáin: iiri keel on kunst

06.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt HeadRead. Neljandal kohtumisel vestles Literature Ireland juhataja Sinéad Mac Aodhaga iiri kirjanik Tadhg Mac Dhonnagáin, kes märkis, et iiri keel on tema jaoks nagu kunst.

Kirjanik Kristina Sabaliauskaitė: annan hääle neile, kel seda polnud

05.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt HeadRead. Kolmandal kohtumisel vestles Linda Kaljundiga Leedust pärit kirjanik ja kunstiajaloolane Kristina Sabaliauskaitė, kes sõnas, et soovib oma ajaloolistes romaanides anda hääle neile, kel seda omal ajal polnud.

Kirjanik Mihhail Šiškin: Vene kultuuri põhivaenlane on Vene riik

04.07.23 KIRJANDUSE AEG ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt HeadRead. On esmakordne, et nii suur osa festivali programmist ERR-i auditooriumini jõuab. Teisel kohtumisel vestles Harri Tiidoga Venemaalt pärit kirjanik Mihhail Šiškin, kes sõnas, et Vene kultuuri põhivaenlane on Vene riik, sest Venemaal kultuuritegelaseks jäädes peab laulma isamaalisi laule, vaikima või välja rändama.

Andri Snær Magnason: meid ei tuleks karmi teaduse eest säästa

03.07.23 KIRJANDUS ... Kultuuriportaal toob juuli jooksul lugejateni 11 kohtumist tänavuselt kirjandusfestivalilt HeadRead. On esmakordne, et nii suur osa festivali programmist ERR-i auditooriumini jõuab. Esimesel kohtumisel vestles Maarja Merivoo-Parroga Islandilt pärit kirjanik Andri Snær Magnason, kes sõnas, et teadlased ei tohiks inimesi karmi teaduse eest säästa, sest karm tõde aitab ühiskonnal ennast parandada.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: